Available Filters

Filtruj po cenie

Miody i produkty pszczele

Filter

Wyświetlanie 1–16 z 45 wyników

Miody i produkty pszczele

W tej kategorii znajdują się naturalne miody i produkty pszczele od sprawdzonych pasiek. Oprócz swoich walorów smakowych, posiadają również wiele cennych witamin i mikroelementów, które pozytywnie wpływają na organizm człowieka. W naszym sklepie znajdziesz, m.in. miód faceliowy, akacjowy, gryczany, wrzosowy, spadziowy, rzepakowy i nawłociowy, a także pierzgę pszczelą i pyłek kwiatowy.

Miód rzepakowy

Posiada jasnożółtą barwę, delikatny smak i wyrazisty zapach. Wytwarzany jest przez pszczoły z kwitnącego rzepaku. Jego drogocenne właściwości docenią osoby z problemami kardiologicznymi, ponieważ miód ten wzmacnia siłę skurczów serca, poszerza naczynia wieńcowe i obniża ciśnienie. Dzięki dużej zawartości choliny, chroni wątrobę przed stłuszczeniem i wchłanianiem toksyn. Miód rzepakowy wykazuje również zbawienny wpływ na układ pokarmowy i wspomaga leczenie zgagi, wzdęć i wymiotów. Dodatkowo łagodzi objawy stanu zapalnego, towarzyszącego wrzodom żołądka i dwunastnicy.

Miód spadziowy

Jego charakterystyczną cechą jest ciemnobrunatna barwa, która powstaje ze spadzi, czyli soków drzew liściastych i iglastych. Posiada on wiele cennych składników odżywczych, korzystnych dla zdrowia, w tym biopierwiastki – magnez, sód, potas, wapń, srebro, fosfor i mangan. Miód spadziowy wspomaga oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji, takich jak alkohol, kawa czy tytoń. Dodatkowo poleca się go przy infekcjach gardła, uporczywym kaszlu i ogólnym przeziębieniu, ponieważ działa przeciwzapalnie. Ponadto korzystnie wpływa na pracę serca i nerek oraz przyspiesza gojenie ran.

Miód wrzosowy

Niewątpliwą zaletą tego miodu jest jego piękny, kwiatowy zapach. Co ciekawe, jest on mniej słodki w smaku niż inne, a jego ciemna barwa powstaje właśnie za sprawą małej ilości sacharozy. Podobnie do wyżej wymienionych miodów, miód wrzosowy wykazuje wiele właściwości prozdrowotnych. Przede wszystkim ma działanie moczopędne i bakteriobójcze, dzięki temu polecany jest podczas infekcji dróg moczowych. Oprócz tego wspomaga leczenie schorzeń układu pokarmowego – biegunek, zaparć i zgagi. Swoje zastosowanie znajdzie również w kosmetyce. Świetnie sprawdzi się w formie maseczki na twarz, która odżywi skórę i załagodzi zaczerwienienia.