Available Filters

Filtruj po cenie

Suplementy diety

Filter

Wyświetlanie 1–16 z 431 wyników

Suplementy diety

W tej kategorii znajdują się naturalne suplementy diety. Stworzone zostały z myślą o osobach, które chcą uzupełnić codzienną dietę w dodatkowe witaminy i minerały. Szczególnie polecane są dla ludzi chorych, starszych, wegetarian, sportowców i kobiet w ciąży. W naszym sklepie znajdziesz suplementy diety o świadomie skoncentrowanych składnikach odżywczych, które nie zawierają sztucznych dodatków i wypełniaczy.

Kolagen

Każdy organizm ludzki wytwarza kolagen. Jest on odpowiedzialny za łączenie komórek skóry, kości i ścięgien oraz ochronę narządów wewnętrznych. Z upływem lat ciało człowieka produkuje go coraz mniej, co skutkuje pogorszeniem się elastyczności skóry, wytrzymałości włosów czy nawet kości. Na twarzy zauważalne zaczynają być zmarszczki, a na ciele cellulit i rozstępy. Suplementacja naturalnym, morskim kolagenem zwiększa jędrność skóry, poprawia jej wygląd, usprawnia krążenie krwi i zmniejsza stany bólowe mięśni oraz stawów. Dodatkowo kolagen przyśpiesza gojenie ran i sprzyja zrastaniu złamanych kości.

Ashwagandha (żen-szeń indyjski)

To roślina o wielu drogocennych właściwościach wspomagających organizm. Przede wszystkim korzystnie wpływa na funkcje mózgu. Regularna suplementacja ashwagandhą poprawia koncentrację i procesy myślowe, w tym zdolność uczenia się oraz działa uspokajająco, przeciwdepresyjnie i ułatwia zasypianie. Żeń-szeń indyjski znajdzie również swoje zastosowanie u osób zmagających się z podwyższonym poziomem cukru we krwi, nawet w przypadku hiperglikemii, ponieważ skutecznie go obniża. Udowodniono także, że roślina ta wspomaga funkcje wątroby, chroniąc ją przed działaniem szkodliwych czynników.

Witamina B12

Organizm człowieka nie jest w stanie wytworzyć jej samodzielnie, dlatego trzeba ją dostarczać poprzez pożywienie lub suplementy diety. Witamina B12 jest odpowiedzialna przede wszystkim za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, produkcje erytrocytów (czerwonych krwinek) i przetwarzanie białek, tłuszczów oraz węglowodanów. Niedobór tej witaminy może skutkować, m.in. anemią, zmęczeniem, depresją, żółceniem skóry, zaburzeniami układu ruchu czy pogorszeniem stanu włosów i paznokci. Suplementację witaminą B12 poleca się zwłaszcza wegetarianom, osobom starszym i osobom z problemami układu pokarmowego.