Available Filters

Filtruj po cenie

Zioła jednorodne(fix)

Filter

Wyświetlanie 1–16 z 32 wyników

Zioła jednorodne (fix)

W tej kategorii znajdują się zioła jednorodne (fix), w postaci wygodnych torebek do zaparzania. Wszystkie susze są naturalne i nie zawierają sztucznych składników ani wypełniaczy. Rośliny te mają wiele właściwości i mogą być stosowane zarówno jako środki wspomagające leczenie różnych chorób, jak i kosmetyki poprawiające wygląd. W naszym sklepie znajdziesz zioła jednorodne takie jak, np. mięta, głóg, szałwia, morwa biała, anyż, skrzyp polny, rumianek czy nagietek.

Ziele świetlika od Kawon-Hurt

Poleca się je głównie osobom zmagającym się z chorobami oczu. Zawartość flawonoidów, garbników i kwasów fenolowych sprawia, że świetlik wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i ściągające. Dzięki temu skutecznie sobie radzi z zapaleniem spojówki, jęczmieniem na powiekach, a także zmniejsza objawy alergiczne oczu. Dodatkowo świetnie nawilża, niweluje suchość, zaczerwienienie i zmęczenie oczu. Ponadto ziele świetlika uszczelnia naczynia krwionośne, dlatego może być stosowany przy krwawieniach z nosa.

Herbatka fix ostropest plamisty od Herbapolu

Owoce ostropestu plamistego mają wiele zastosowań zdrowotnych. Przede wszystkim wspomagają prawidłowe funkcjonowanie wątroby i oczyszczają organizm. Dzięki zawartej sylimarynie, ostropest chroni i uszczelnia komórki wątrobowe, co skutkuje mniejszym wchłanianiem się toksyn – alkoholu, antybiotyków, pestycydów czy grzybów. Dodatkowo stosuje się go przy marskości i zapaleniu wątroby. Ostropest korzystnie wpływa również na układ immunologiczny i trawienie oraz spowalnia rozwój komórek nowotworowych.

Liść pokrzywy od Kawon-Hurt

Właściwości pokrzywy są bardzo różnorodne i wspierają leczenie wielu schorzeń. Roślina ta ma działanie moczopędne, dzięki temu zmniejsza objawy infekcji dróg moczowych i kamicy nerkowej oraz redukuje nadmiar wody z organizmu. Za sprawą dużej zawartości witamin i minerałów, płukanka z pokrzywy wzmacnia strukturę włosów, oczyszcza skórę głowy, a także odkaża jamę ustną. Herbatę z pokrzywy poleca się również osobom zmagającym się z dolegliwościami układu pokarmowego, ponieważ pobudza wytwarzanie soków trawiennych.