Available Filters

Filtruj po cenie

Witaminy i minerały

Filter

Wyświetlanie 1–16 z 133 wyników

Witaminy i minerały

W tej kategorii znajdują się organiczne witaminy i minerały. Zła dieta lub różnego rodzaju choroby mogą prowadzić do niedoboru cennych składników odżywczych, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Z tego właśnie powodu bardzo istotne jest ich suplementowanie. W naszym sklepie znajdziesz, m.in. witaminy – A, D, E, K, C, biotynę (H) i witaminy z grupy B oraz makroelementy – wapń, magnez, potas, a także mikroelementy – cynk, jod, selen, chrom, żelazo.

Witamina D3

Powstaje w skórze człowieka, dzięki promieniom słonecznym. Jest przede wszystkim odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie układu kostnego, ponieważ wspomaga wchłanianie istotnych minerałów – fosforu i wapnia. Witamina D3 ma również ogromny wpływ na układ odpornościowy, dzięki działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym. Ponadto utrzymuje prawidłowy poziom glukozy we krwi, zatem może zapobiec cukrzycy. Udowodniono również, że korzystnie wpływa na układ nerwowy. Niedobór witaminy D3 może mieć konsekwencje w postaci bólu mięśni i stawów, złego samopoczucia, ogólnego osłabienia, złamań kości, wypadania zębów, osteoporozy i krzywicy.

Witamina B3 (niacyna)

Bierze udział w przekształcaniu spożywanego jedzenia (w tym cukrów, aminokwasów i tłuszczy) w energię. Jest odpowiedzialna przede wszystkim za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mózgu oraz zmniejsza ryzyko rozwoju choroby Alzheimera. Witamina B12 obniża cholesterol, wspomaga produkcję krwinek czerwonych (erytrocytów) oraz wspiera pracę serca. Ponadto polecana jest osobom z trądzikiem, ponieważ działa przeciwzapalnie i przyspiesza gojenie ran. Niedobór witaminy B12 może skutkować chorobą zwaną pelagra, której objawami są m.in. zmiany skórne, zaburzenia neurologiczne i problemy układu pokarmowego.

Magnez

To pierwiastek, który ma olbrzymie znaczenie dla serca, ponieważ chroni przed chorobami, takimi jak zawał czy arytmia. Oprócz tego, magnez zmniejsza ryzyko powstania cukrzycy i powikłań pocukrzycowych, np. zwyrodnień układu nerwowego czy nerek. Wraz z wapnem i witaminą D jest odpowiedzialny za budowę kości i zębów oraz  zapobiega osteoporozie. Ponadto korzystnie wpływa na układ immunologiczny, pokarmowy i oddechowy. Niedobór magnezu może prowadzić, m.in. do zmęczenia, rozdrażnienia, braku koncentracji, drgania powiek, skurczy mięśni, drętwienia kończyn i bólu głowy.