Available Filters

Filtruj po cenie

Miód Manuka MGO

Filter

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Miód Manuka

W tej kategorii znajduje się czysty, nowozelandzki Miód Manuka, który uznawany jest za jeden z najzdrowszych produktów, po jakie możemy sięgać.

Dlaczego Miód Manuka jest taki wyjątkowy?

W swoim składzie zawiera wyjątkowo wysoką zawartość, naturalnie występującego w miodach związku, odpowiedzialnego za procesy antybakteryjne o nazwie metyloglioksal w skrócie MGO.

Dzięki swoim unikatowym właściwościom nowozelandzki miód ma większe działanie prozdrowotne niż jakiekolwiek inne naturalne produkty pszczelarskie.

Miód manuka jest niezwykle pożądanym, rzadkim, a przez to kosztownym produktem. Stanowi bogate źródło witamin, składników odżywczych i minerałów. Jego właściwości higroskopijne pomagają utrzymywać odpowiednie nawilżenie skóry.

Miód Manuka w zależności od stężenia MGO wykazuje różne działanie lecznicze.

Miód w stężeniu MGO 100+ odpowiada za poprawę odporności oraz utrzymanie dobrego stanu zdrowia.

MGO 250+ stosowany jest przy dolegliwościach trawiennych takie jak bóle brzucha, niestrawność, refluks, zgaga

MGO 400+ można stosować na – trudno gojące się rany, ponieważ zapobiega przenikaniu stanu zapalnego, ułatwia gojenie, zasklepia ranę, ogranicza powstawanie blizn i zrostów. Jak również jest bardzo skuteczny przy wrzodach żołądka czy zespole jelita drażliwego.

MGO 550+ używany przy anginie, bakteryjnym zapaleniu zatok, egzemie czy miażdżycy kończyn dolnych.

Miód może być włączony do diety przez cały rok, jednak najchętniej spożywany jest w sezonie jesienno-zimowym. Ze względu na swoje właściwości.