Available Filters

Filtruj po cenie

Balsam kapucyński

Filter

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Nalewka kapucyńska – na co pomaga

Nalewka kapucyńska lub inaczej balsam kapucyński to naturalny preparat, przygotowywany z ziół i żywic, wzmacniający organizm i regulujący pracę układu pokarmowego. Tradycja balsamu sięga dwóch wieków. Wywodzi się on z Czech. Od blisko stu lat recepturę przechowują bracia z zakonu kapucynów, dbając o jej oryginalność. Jako jedyni wytwarzają oni i rozprowadzają autentyczny produkt.

Balsam kapucyński należy do specjalnej grupy środków spożywczych zwanych suplementami diety.

Krakowscy Kapucyni trudniąc się od prawie wieku wytwarzaniem Balsamu Kapucyńskiego dzielą się w ten sposób swoim bogatym doświadczeniem. Oferowany produkt nawiązuje do tradycji jego wytwarzania, a Bracia Kapucyni czuwają nad jakością i autentycznością nalewki.

Balsam stanowi unikalna kompozycja mieszanki ziół, żywic balsamicznych, propolisu, miodu oraz naturalnych dodatków smakowych i zapachowych. Zawartość etanolu max. 60 % (v/v).

Dawkowanie balsamu kapucyńskiego:

Zwykle stosowana ilość balsamu to 40-50 kropli (sam lub na cukier). Nie należy mieszać go z innymi płynami (wodą, herbatą, mlekiem itp.). Przyjmować w zależności od potrzeb zazwyczaj trzy razy dziennie przez trzy tygodnie i powtórnie zastosować po co najmniej tygodniowej przerwie. Zażywanie balsamu na czczo, ok. pół godziny przed jedzeniem, znacznie podnosi skuteczność jego działania. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Preparat zawiera max. 60% (v/v) etanolu. Może osłabiać zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi i obsługę maszyn będących w ruchu. Preparat nie powinien być stosowany przez dzieci, kobiety w ciąży oraz matki karmiące.

Nie stosować przy ostrych zapaleniach wątroby, woreczka żółciowego i nerek. Nie powinny stosować preparatu osoby uczulone na miód lub propolis.

W przypadku zauważenia objawów uczulenia (pokrzywka, wyprysk, duszności) należy go odstawić.

Balsamu kapucyńskiego używać można:

Zastosowanie wewnętrzne balsamu kapucyńskiego:

 • przy schorzeniach układu trawiennego (żołądka, jelit, wątroby), oddechowego i nerek balsam należy pić sam albo z cukrem. Przy chorobach układu trawiennego należy go zażywać przynajmniej pół godziny przed jedzeniem. Jeżeli schorzenie trwa dłuższy czas, balsam należy stosować trzy razy dziennie po 50 kropli przez trzy tygodnie i powtórzyć kurację po co najmniej tygodniowej przerwie.
 • znakomite jest działanie balsamu na wątrobę i wzdęcia. Zażywany kilka razy dziennie na cukrze zmniejsza obrzęk wątroby, uśmierza bóle, rozpędza wiatry, przywraca utracony apetyt oraz prawidłowe funkcjonowanie żołądka i jelit.
 • jest wypróbowanym środkiem przeciw skurczom żołądka i kolkom. Usuwa chroniczne bóle brzucha, reguluje czynności żołądka.
 • balsam jest doskonałym środkiem przeciw robakom u dzieci. Częste zażywanie zapobiega nawrotom choroby.
 • przy chorobach gardła, oskrzeli, migdałów, krtani należy pędzlować gardło albo zalać balsamem łyżkę stołową cukru i ssać przez dłuższy chwilę-balsam powinien osadzić się w chorych miejscach. Stosować rano i wieczorem.
 • zażywany przez dłuższy czas rano na czczo odflegmia, oczyszcza płuca, leczy owrzodzenia krtani, łagodzi katar płucny i konserwuje struny głosowe.
 • balsam jest specyfikiem uodparniającym organizm, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Profilaktycznie warto go zażywać codziennie na czczo (50 kropli na cukrze).
 • z doświadczeń wynika, że balsam kapucyński skutecznie chroni przed chorobami zakaźnymi.

Zastosowanie zewnętrzne balsamu kapucyńskiego:

 • przy próchnicy paradontozie, bólach zębów i zapaleniu okostnej należy płukać jamę utną małą ilością balsamu, który później można połknąć, a jeżeli ząb jest dziurawy, należy włożyć do niego watę nasączoną balsamem.
 • balsam jest idealnym środkiem leczącym rany cięte i kłute (ale nie głębokie). Zwilżanie rany balsamem łagodzi ból i nie dopuszcza do zapalenia i ropienia. Krótki ból powstały po jego zastosowaniu ustępuje po kilku minutach.
 • przy zapaleniu ucha należy włożyć do niego watę nasączoną balsamem.
 • przy hemoroidach balsam można pić lub smarować odbyt (może chwilowo mocno szczypać).
 • leczy i wygładza popękaną skórę na rękach i nogach, na twarzy usuwa brodawki, liszaje i wypryski. można nim smarować owrzodzenia, żylaki, odleżyny i trądzik. Niektórzy wyleczyli raka skóry- w tym przypadku należy zasięgnąć rady onkologa!
 • można smarować bolące stawy- najlepiej na noc (nasmarowany staw zawinąć bandażem, żeby balsam był wchłaniany do wnętrza stawu i żeby nie pobrudzić bielizny- plamy z balsamu bardzo trudno usunąć).
 • przy zapaleniu spojówek należy zamknąć oczy i posmarować balsamem powieki- choroba goi się natychmiast.
 • przy bólach głowy należy nacierać czoło i skronie.

Według opinii naszych klientów większość wskazań i zastosowań balsamu kapucyńskiego sprawdza się w praktyce. Ponadto balsam kapucyński według opinii naszych klientów – nie powoduje skutków ubocznych. Balsam kapucynów jest godny polecenia.