Available Filters

Filtruj po cenie

Zioła na regenerację trzustki

Filter

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Zioła na zdrową trzustkę

Trzustka może wydawać się niepozornym narządem, jednak jak każdy inny organ w ciele nie znajduje się w nim bez powodu. Pełni niezwykle ważne funkcje:

  • wydziela enzymy trawienne, które dostarcza do jelita cienkiego
  • odpowiada za produkcję insuliny i glukagonu – hormonów, które regulują poziom glukozy we krwi

Dlatego tak ważne jest, aby utrzymywać prawidłową pracę trzustki najdłużej, jak to możliwe. Warto dbać o nią nawet wtedy, gdy jest w pełni zdrowa. Pomogą w tym zioła: kocanka, rumianek, mniszek, mięta, lubczyk. Dostępne w formie herbatki będą stanowić zdrowotny napój, który z łatwością można wkomponować w swój naturalny rytm dnia. Herbatka franciszkańska posiada dodatkowo także krwawnik oraz nagietek.

Pracę trzustki wesprze także nalewka skomponowana z soków aronii, czarnej porzeczki, ekstraktów morwy białej, fiołka trójbarwnego, szałwii, fasoli, perzu oraz mniszka. Wybrać można także herbatkę z owocem jabłka, korą cynamonowca, skórką pomarańczy, liśćmi mięty, hibiskusem, oraz kłączem imbiru.

Pomocnym i skutecznym środkiem wspomagającym zdrową pracę trzustki może być także wyciąg z karczocha, dostępny w formie wygodnych kapsułek.

Zioła na chorą trzustkę

W przypadku, kiedy trzustkę dotknie schorzenie bądź inny problem, warto wspomagać leczenie ziołowymi mieszankami w postaci herbatek. Ich spożywanie warto skonsultować uprzednio z lekarzem, aby wyeliminować ewentualne działania niepożądane u konkretnej osoby. Stosowanie ziół w problemach dotyczących chorych narządów może przynieść ulgę oraz przyspieszyć rekonwalescencję. Jakie zioła na chorą trzustkę będą najbardziej skuteczne?

Osoby, które borykają się z problemami trawiennymi mogą sięgnąć po zioła takie jak: macierzanka, koper włoski, kminek, mniszek, mięta czy korzeń goryczki. Dostępne w formie herbatki ułatwiają dzienne spożywanie tych roślin. Taką mieszankę ziół zalaną wrzątkiem spożywać można aż do trzech razy na dzień, wspomagając chorą trzustkę lub borykając się z innymi problemami trawiennymi.