Available Filters

Filtruj po cenie

Nalewki benedyktyńskie

Filter

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Benedyktynka

Wersja Benedyktynki opartej na kompozycji 17 ziół leczniczych wzmacnia system odpornościowy i działa przeciwprzeziębieniowo. Ponadto działa rozgrzewająco, ogólnie wzmacniająco oraz dobroczynnie wpływa na procesy trawienne.

Podstawowa wersja Benedyktynki lubińskiej opartej na starannie dobranej i sprawdzonej kompozycji 21 ziół leczniczych doskonale oddziałuje na cały układ pokarmowy. Przede wszystkim wpływa wspomagająco na procesy trawienne, usuwa towarzyszące im różne przykre dolegliwości i przynosi szybko ulgę po obfitym posiłku. Zioła zawarte w Benedyktynce działają ponadto ogólnie wzmacniająco, rozgrzewająco i uspokajająco.

Początki benedyktynki sięgają 1510 roku, kiedy to włoski mnich Bernardo Vinceli, przebywając w jednym z francuskich klasztorów, sporządził miksturę z rumu, ziół i korzeni. Jako lek dla chorych i osłabionych braci szybko zyskał uznanie nie tylko w benedyktyńskich klasztorach, ale także na dworach królewskich. Z czasem mnisi zaczęli udoskonalać pierwotną recepturę, w zależności od dostępności ziół oraz doświadczeń zielarskich. W efekcie różne klasztory wypracowały własne, oryginalne w smaku i aromacie likiery.