Pierzga 100g
Pierzga 100g

39,00

39,00

Pierzga 100g

(2 opinie klienta)

39,00

Pierzga to przerobiony przez pszczoły pyłek kwiatowy, magazynowany do karmienia młodych pszczół. Proces przemiany pyłku zaczyna się już na kwiatku, kiedy pszczoła zwilża pyłek swoją śliną. Dzięki temu może go zlepić w celu przetransportowania go w koszyczkach na odnóżach do ula. Przeniesiony i upchnięty w plastry pyłek przechodzi fermentację mlekową, z udziałem enzymów i kwasu mlekowego . 

Pierzga pszczela 100g

Pierzga to przerobiony przez pszczoły pyłek kwiatowy, magazynowany do karmienia młodych pszczół. Proces przemiany pyłku zaczyna się już na kwiatku, kiedy pszczoła zwilża pyłek swoją śliną. Dzięki temu może go zlepić w celu przetransportowania go w koszyczkach na odnóżach do ula. Przeniesiony i upchnięty w plastry pyłek przechodzi fermentację mlekową, z udziałem enzymów i kwasu mlekowego . Tym produktem żywi się głównie matka pszczela oraz larwy i młode nielotne pszczoły. Wśród składników pierzgi jest ponad 200 substancji w tym, miód, mleczko pszczele,oraz całe mnóstwo witamin i mikroelementów.
Pszczoły gromadzą pierzgę w plastrach,położonych blisko jajeczek i bytowania królowej.

W skład pierzgi wchodzi przede wszystkim pyłek kwiatowy, miód i wydzielina gruczołów ślinowych pszczół. . Zgromadzony i zachowany pyłek w środowisku pszczelego gniazda, którego temperatura wynosi około 35 stopni Celsjusza, przechodzi fermentację mlekową. W czasie tego procesu białka pyłku ulegają rozpadowi do peptydów i aminokwasów, wzrasta zawartość cukrów prostych, a także wzrasta ilość kwasu mlekowego, dzięki któremu produkt jest zabezpieczony przed zepsuciem.

Właściwości pierzgi są niezwykle cenne. Przewyższają także lecznicze działanie pyłku ze względu na bogatszy skład, łatwiejszą przyswajalność i proces konserwacji. Pierzga zawiera w sobie wiele witamin (C, B1, B2, B3, B6, B12, A, PP, K, E, H, D), a także mikro- i makroelementów, takich jak magnez, żelazo, miedź, cynk, potas, fosfor, czy sód.

Zastosowanie pierzgi:
 • regeneruje organizm po operacjach i przebytych zawałach
 • wspomaga leczenie depresji
  dobrze wpływa również na układ pokarmowy – przy wrzodach, biegunkach i zaparciach
 • reguluje przemianę materii
 • zwiększa liczbę czerwonych ciałek we krwi i poziom żelaza (zapobiega anemii)
 • pierzga wzmacnia organizm, dostarcza mu potrzebnych aminokwasów i witamin
 • wspomaga leczenie – np. w: chorobie wrzodowej żołądka, schorzeniach gruczołu krokowego
  (prostaty) oraz leczeniu stanów przedzawałowych, choroby alkoholowej, kataru siennego,
 • jest stosowana w stanach zapalnych jamy ustnej i w okresach silnego narażenia organizmu na bakterie i grzyby
Pojemność:

100g

Producent:

Niepołomicki Bartnik

2 opinie dla Pierzga 100g

 1. Joanna T. (zweryfikowany)

 2. Klaudia (zweryfikowany)

  Polecam.

 3. Sophie (zweryfikowany)

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *