Blog

Dziurawiec zwyczajny - poznaj jego właściwości

Dziurawiec zwyczajny – poznaj jego właściwości

Dziurawiec to roślina o wielu zastosowaniach. Wyróżnia się charakterystycznymi żółtymi kwiatami, które często można spotkać na polach i łąkach w okresie wiosenno-letnim. Stosuje się go przede wszystkim w lecznictwie
Jak stosować miód Manuka

Jak stosować miód manuka

Miód Manuka - czysty nowozelandzki miód o wielu właściwościach zdrowotnych. Na co pomaga, jak go stosować, czy jest bezpieczny dla dzieci? Dowiedzmy się!
Najsilniejsze zioła moczopędne

Jakie zioła są moczopędne?

Zioła moczopędne pobudzają wydalanie moczu, dzięki czemu oczyszczają organizm z toksyn, działają przeciwobrzękowo, wspomagają leczenie chorób układu moczowego. Sprawdź najsilniejsze zioła moczopędne.
ostropest plamisty

Na co pomaga ostropest plamisty?

Ostropest plamisty jest rośliną, którą można spotkać na łąkach. Wyglądem bardzo przypomina zwyczajny oset, chociaż wcale nim nie jest. Liście ostropestu mają kolczaste brzegi, a kwiaty piękną fioletową barwę. Dowiedzmy się jego są jego właściwości.
herbata z imbirem

Jak zrobić herbatę z imbirem?

Imbir to roślina o wielu właściwościach zdrowotnych. Większość osób kojarzy korzeń imbiru ze względu na jego charakterystyczny smak i zapach. Dodany do potraw potrafi znacznie zmienić ich smak. Warto włączyć imbir do swojej diety, ze względu na jego prozdrowotne właściwości.
Jak zrobić herbatę z pokrzywy

Jak zrobić herbatę z pokrzywy?

Ziołolecznictwo w naszym kraju zyskuje sobie coraz to większą popularność. Tak naprawdę jednak nie powinno to nikogo dziwić, zastosowanie naparów ziołowych i innych mieszanek jest o wiele korzystniejsze dla naszego organizmu. Jedną z coraz popularniejszych metod walki z dolegliwościami stała się herbata z pokrzywy. Jak ją jednak przygotować?