Blog

Jak stosować miód Manuka

Jak stosować miód manuka

Miód Manuka - czysty nowozelandzki miód o wielu właściwościach zdrowotnych. Na co pomaga, jak go stosować, czy jest bezpieczny dla dzieci? Dowiedzmy się!
Najsilniejsze zioła moczopędne

Jakie zioła są moczopędne?

Zioła moczopędne pobudzają wydalanie moczu, dzięki czemu oczyszczają organizm z toksyn, działają przeciwobrzękowo, wspomagają leczenie chorób układu moczowego. Sprawdź najsilniejsze zioła moczopędne.
ostropest plamisty

Na co pomaga ostropest plamisty?

Ostropest plamisty jest rośliną, którą można spotkać na łąkach. Wyglądem bardzo przypomina zwyczajny oset, chociaż wcale nim nie jest. Liście ostropestu mają kolczaste brzegi, a kwiaty piękną fioletową barwę. Dowiedzmy się jego są jego właściwości.
herbata z imbirem

Jak zrobić herbatę z imbirem?

Imbir to roślina o wielu właściwościach zdrowotnych. Większość osób kojarzy korzeń imbiru ze względu na jego charakterystyczny smak i zapach. Dodany do potraw potrafi znacznie zmienić ich smak. Warto włączyć imbir do swojej diety, ze względu na jego prozdrowotne właściwości.
Jak zrobić herbatę z pokrzywy

Jak zrobić herbatę z pokrzywy?

Ziołolecznictwo w naszym kraju zyskuje sobie coraz to większą popularność. Tak naprawdę jednak nie powinno to nikogo dziwić, zastosowanie naparów ziołowych i innych mieszanek jest o wiele korzystniejsze dla naszego organizmu. Jedną z coraz popularniejszych metod walki z dolegliwościami stała się herbata z pokrzywy. Jak ją jednak przygotować?
Jak zmniejszyć mięśniaki

Jak zmniejszyć mięśniaki wykorzystując naturalne sposoby?

Diagnoza mięśniaka macicy sprawia, że w naszej głowie pojawia się myśl o operacji. Nie zawsze jest ona jednak konieczna, a niewielkie zmiany, które nie powodują żadnych dolegliwości, mogą być z powodzeniem leczone farmakologicznie lub za pomocą domowych sposobów. Jakie zioła warto zastosować, by zmniejszyć dokuczliwe objawy? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.
propolis

Krople propolis

Propolis nazywany jest czasem kitem pszczelim, jego prozdrowotne właściwości zostały zauważone już w czasach starożytnych. Do dziś stosowany jest w medycynie naturalnej ze względu na działanie przeciwdrobnoustrojowe i wspomaganie procesów regeneracyjnych.
Balsam kapucyński- dlaczego warto go stosować

Dlaczego warto stosować balsam kapucyński?

Naturalne metody dbania o zdrowie od wielu lat cieszą się popularnością. Dbanie o własne zdrowie przy pomocy drogocennych składników, witamin, ziół oraz minerałów, które dostarcza nam natura, jest skuteczną metodą leczenia. Balsam kapucyński to jeden z najbardziej popularnych, naturalnych suplementów. Przyjrzyjmy się mu z bliska. Zaczynamy!
jak oczyścić jelita

Skuteczne metody na to, jak oczyścić jelita

Jelita odgrywają kluczową rolę w funkcjonowaniu organizmu człowieka. Nic więc dziwnego, iż w trakcie nawet najmniejszego zaburzenia procesów pracy jelit, te wpływają negatywnie na stan całego organizmu. Jak oczyścić jelita w skuteczny sposób z zalegających toksyn i nie tylko? Dowiedzmy się.