Dlaczego warto stosować balsam kapucyński?

Naturalne metody dbania o zdrowie od wielu lat cieszą się popularnością. Dbanie o własne zdrowie przy pomocy drogocennych składników, witamin, ziół oraz minerałów, które dostarcza nam natura, jest skuteczną metodą leczenia. Balsam kapucyński to jeden z najbardziej popularnych, naturalnych suplementów. Przyjrzyjmy się mu z bliska. Zaczynamy!

Balsam kapucyński- na co pomaga?

Inną nazwą balsamu kapucyńskiego jest nalewka bądź krople kapucyńskie. Pilnie strzeżona receptura od ponad stu lat, zachwyca niezmiennie szerokie grono użytkowników na całym świecie. Początkowo balsam kapucyński był wytwarzany w XIX wieku przez praskich zakonników.

To preparat, który produkowany jest z ziół i roślin. Przez wielu użytkownikom stosowany jest w celu profilaktycznym oraz leczniczym. Jest dedykowany osobom, które borykają się z problemem zaparć, wzdęć oraz niestrawności. Jego regularne używanie przywraca komfort spożywania posiłków i czerpania z nich maksymalnego smaku i radości. Co więcej, bardzo często przyczyną takich dolegliwości jest dieta uboga w błonnik pokarmowy.

Zobacz: Herbatki ziołowe na trawienie

Balsam kapucyński wykazuje korzystny wpływ na perystaltykę jelit oraz ogólne funkcjonowanie jelit. Jego stosowanie przynosi także ulgę w łagodnych infekcjach wirusowych czy bakteryjnych, jak również pomaga w powrocie do zdrowia podczas zatruć pokarmowych. Dodatkowo nalewka działa korzystnie także na przewlekłe bóle głowy, odbudowie odporności czy gojenie się ran.

Co zawiera balsam kapucyński?

Kluczem skuteczności działania balsamu jest wysoka zawartość ekstraktów roślinnych. Dzięki temu środek wykazuję działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Tajemnica drogocennej receptury nie pozwala na dokładne poznanie wszelkich składników i ich proporcji. Do znanych należą:

  • stężony sok z aloesu (alona), który jest głównym składnikiem balsamu, wykazujący lekkie działanie przeczyszczające,
  • propolis (kit pszczeli), wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze,
  • rabarbar, bogaty w witaminy, minerały i błonnik,
  • korzeń arcydzięgla, który działa rozkurczowo i wiatropędnie,
  • miód pszczeli, dający walor smakowy oraz będący niezwykle cennym źródłem wyjątkowych minerałów i składników odżywczych,
  • alkohol etylowy, który pozwala na zachowanie długotrwałej świeżości produktu oraz rozpuszczenie wszelkich cennych składników, witamin oraz minerałów,
  • żywice balsamiczne, które odkażają oraz pobudzają trawienie,

Tak szerokie spektrum stosowanych składników działa wyjątkowo skutecznie na różnego rodzaju dolegliwości. Co więcej, użyte to produkcji składniki podlegają starannej selekcji, dzięki czemu ich cechą charakterystyczną jest doskonała, wysoka jakość. 

Zobacz: Balsam bołotowa

Jak stosować balsam kapucyński?

Balsam kapucyński, by mógł przynieść satysfakcjonujące nas efekty, musi być właściwe stosowany. Powinniśmy przyjmować go na czczo, a jednorazowa dawka powinna wynosić 40-50 kropli. Maksymalna dopuszczalna ilość stosowania balsamu kapucyńskiego wynosi 3 razy po 40-50 kropli na dobę. 

W związku z szybkim trybem życia spożywaniem ciężkostrawnych bądź wysokoprzetworzonych potraw, powinniśmy mieć w szafce balsam kapucyński, który potrafi przynieść natychmiastową ulgę. Warto dbać o najwyższą jakość kupowanych produktów. W tym celu balsam kapucyński warto zakupić na stronie internetowej www.e-zielarnia.eu. To miejsce, w którym w niezwykle atrakcyjnej ofercie cenowej możemy zdobyć balsam kapucyński najwyżej jakości, pochodzący ze sprawdzonego, rekomendowanego źródła.