Wszystko na temat ziół Ojca Klimuszko

Ojciec Klimuszko był franciszkaninem i wybitnym zielarzem. A pierwsze wydanie jego książki „Wróćmy do ziół” sprzedało się w ponad 130 tys. egzemplarzy. Gdzie leży tajemnica popularności metod ojca Klimuszko? Otóż znając właściwości ziół, komponował unikalne mieszanki, które przeznaczone były (i są nadal) na różne schorzenia. A tak się składa, że w naszej zielarni znajduje się ogromny wybór mieszanek ziołowych ojca Klimuszko.

Zioła o. Klimuszko to suplementy diety, które znajdziemy w postaci tabletek, mieszanek ziołowych, nalewek, a nawet miodu…

Zioła o. Klimuszko sprawdzają się, gdy dbamy o ładną i zgrabną sylwetkę. Zawierają korzeń mniszka (bogaty w inulinę, która ogranicza łaknienie), ziele krwawnika (wspomaga trawienie), korzeń lubczyka (pomaga w pozbywaniu się toksyn z organizmu, usprawnia trawienie), czy siemię lniane (zawiera błonnik) lub skrzyp polny (usprawnia diurezę). Dodatkowo w herbatach owocowo-ziołowych dedykowanych dbającym o linię znajdziemy np. owoc dzikiej róży i aronii (witaminy C, B1, B2, E, flawonoidy).

Preparaty ziołowe o. Klimuszko pomagają na wyciszenie i prawidłowy sen. Problemy ze snem często wynikają z nadmiernego stresu, który towarzyszy nam w codziennym życiu. Zioła o. Klimuszko pomagają wyciszyć się i zdrowo się wyspać. W ich składzie znajdziemy m.in.: melisę, chmiel, lawendę, czyli zioła w potwierdzonej skuteczności wyciszającej i uspokajającej.

Zioła o. Klimuszko wspierają piękną cerę dzięki oczyszczeniu organizmu ze zbędnych produktów przemiany materii. To problemom z prawidłowym metabolizmem zawdzięczamy również brzydkie zmiany skórne, takie jak: trądzik, egzema, liszaje czy pękające naczynka. W unikalnej mieszance ziołowej o. Klimuszko znajdziemy m.in.: rdest ptasi, który zawiera krzemionkę oraz ma właściwości odtruwające organizm z toksyn, fiołek trójbarwny, który jest bogaty w bioflawonoidy (wzmacniają naczynia krwionośne, mają właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne). W staraniach o piękną cerę pomogą również: kłącze perzu, które tradycyjnie stosujemy z powodzeniem w leczeniu trądziku oraz pokrzywa, która działa antybakteryjnie, przeciwtrądzikowo i oczyszcza organizm z toksyn.

Produkty o. Klimuszko pomagają w utrzymaniu prawidłowego cholesterolu i pracy wątroby. Jak się okazuje zioła o. Klimuszko są znakomitym uzupełnieniem diety niskotłuszczowej, w sytuacji gdy mamy podwyższony cholesterol. Jednym ze składników tej mieszanki jest karczoch, który zawiera cynarynę. To cynaryna właśnie wpływa na hamowanie powstawania cholesterolu i pomaga w usuwaniu go z organizmu. Zielona herbata działa antyoksydacyjnie i obniża ryzyko powstawania zakrzepów. Wyciąg z cebuli ma działanie rozrzedzające krew, a ponieważ zawiera dużo potasu może mieć wpływ na obniżenie ciśnienia krwi. A trawienie regulują dodatkowo len i mięta pieprzowa.

Zioła o. Klimuszko znajdziemy nawet w miodzie…akacjowym z dodatkiem ziół, które mają prozdrowotny wpływ na serce. Hibiskus bogaty w witaminy i przeciwutleniające polifenole wpływa na prawidłowy poziom ciśnienia i krwi i cholesterolu. Głóg, który zawiera flawonoidy o dobroczynnym wpływie na naczynia krwionośne i procyjanidy, które z kolei wpływają na obniżenie ciśnienia krwi. Dzika róża z kolei to świetne źródło witaminy C i związków antyoksydacyjnych. A melisa uspokoi i wyciszy.