Ziele krwawnika 50g
Ziele krwawnika 50g

5,00

5,00

Ziele krwawnika 50g

(8 opinii klienta)

5,00

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w braku łaknienia jako środek pobudzający apetyt; w objawowym leczeniu łagodnych, skurczowych dolegliwości żołądkowo – jelitowych, w tym wzdęć i oddawania wiatrów; w objawowym leczeniu łagodnych, skurczowych dolegliwości związanych z okresem menstruacji; miejscowo w leczeniu niewielkich powierzchniowych uszkodzeń skóry.

ZIELE KRWAWNIKA Millefolii herba 

1g/g, zioła do zaparzania

 Zawartość opakowania:

50g

Skład:

1 g produktu leczniczego zawiera 1 g ziela krwawnika (Achillea millefolium L., herba).

Wskazania do stosowania:

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w braku łaknienia jako środek pobudzający apetyt; w objawowym leczeniu łagodnych, skurczowych dolegliwości żołądkowo – jelitowych, w tym wzdęć i oddawania wiatrów; w objawowym leczeniu łagodnych, skurczowych dolegliwości związanych z okresem menstruacji; miejscowo w leczeniu niewielkich powierzchniowych uszkodzeń skóry. Jest to tradycyjny produkt leczniczy roślinny, którego wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na ziele krwawnika i inne rośliny z rodziny astrowatych – Asteraceae (dawniej złożonych Compositae).

Interakcje:

Nie zgłaszano.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat. Jeśli podczas stosowania leku objawy nasilą się należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku stosowania na skórę: należy skonsultować się z lekarzem jeżeli wystąpią objawy zakażenia skóry (zaczerwienienie, opuchlizna ból, ropna wydzielina w miejscu rany). Jeżeli objawy nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują działania niepożądane nieopisane na tym opakowaniu należy skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i karmienie piersią:

Ze względu na brak wystarczających danych stosowanie leku podczas ciąży i laktacji nie jest zalecane.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

Nie badano.

Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania:

Młodzież powyżej 12 lat, dorośli i osoby w podeszłym wieku:

 

Przy braku łaknienia oraz w dolegliwościach żołądkowo – jelitowych: 1 – 2 łyżki stołowe ziela krwawnika (2 – 4 g) zalać szklanką (250 ml) wrzącej wody i pozostawić na 15 – 20 minut. Pić po szklance naparu 3 – 4 razy dziennie pomiędzy posiłkami. W przypadku braku łaknienia przyjmować 30 minut przed posiłkiem.

 

W dolegliwościach związanych z okresem menstruacji: 0,5 – 1 łyżki stołowej ziela krwawnika
(1 – 2 g) zalać szklanką (250 ml) wrzącej wody i pozostawić na 15 – 20 minut. Pić po szklance naparu 2 – 3 razy dziennie.

 

Do okładów przy niewielkich powierzchownych uszkodzeniach skóry: 1½ – 2 łyżki stołowe ziela krwawnika (ok.3,5g) zalać szklanką (250 ml) wrzącej wody, zaparzać 10 minut pod przykryciem. Opatrunek ze świeżo przygotowanego naparu stosować na uszkodzoną powierzchnię skóry 2-3 razy dziennie.

Czas stosowania:

Przy braku łaknienia oraz w dolegliwościach żołądkowo – jelitowych: Jeśli  objawy utrzymują się dłużej niż 2 tygodnie pomimo stosowania produktu leczniczego, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. W dolegliwościach związanych z okresem menstruacji oraz przy stosowaniu na skórę: Jeśli  objawy utrzymują się dłużej niż 1 tydzień pomimo stosowania produktu leczniczego, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie:

Nie odnotowano żadnego przypadku przedawkowania.

Pominięcie zastosowania leku:

Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W celu uzyskania wyjaśnień co do stosowania produktu leczniczego należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Działania  niepożądane:

Reakcje alergiczne skóry. Ich częstotliwość nie jest znana. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza lub farmaceutę.

Zgłaszanie działań niepożądanych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel: + 48 22 49 21 301, Fax: + 48 22 49 21 309), e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Warunki przechowywania:

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C. Chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Kategoria dostępności:

 Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC.

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca:

ZAKŁAD ZIELARSKI „KAWON-HURT” Nowak Sp.j.

8 opinii dla Ziele krwawnika 50g

  1. Małgorzata Żuk (zweryfikowany)

  2. Ilona Chwastek (zweryfikowany)

  3. Marcin Bar (zweryfikowany)

  4. Grazyna Pluta (zweryfikowany)

  5. Beata (zweryfikowany)

  6. Kinga (zweryfikowany)

    Doskonałe na różne dolegliwości kobiece. Reguluje hormony. Wspiera przy zbyt obfitych miesiączkach.

  7. Romualda S. (zweryfikowany)

  8. Ewelina P. (zweryfikowany)

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może spodoba się również…