Pokrzywa liść 50g
Pokrzywa liść 50g

8,50

8,50

Pokrzywa liść 50g

(5 opinii klienta)

8,50

Pokrzywa jest rośliną o niezwykłych właściwościach. Działa przede wszystkim stymulująco, odżywczo, oczyszczająco i witaminizująco na cały organizm. Uważa się iż picie naparu z pokrzywy ma działanie krwiotwórcze, zwiększa produkcje hemoglobiny i ilości czerwonych krwinek. W medycynie ludowej stosuję się ją w przypadku anemii, niewydolności serca, niedokrwistości.
Kategoria:

Liść pokrzywy

Pokrzywa działa na cały organizm stymulująco, odżywczo, witaminizująco, mineralizująco, wzmacniająco, regenerująco i oczyszczająco. Stwierdzono, iż działa ona krwiotwórczo, zwiększa poziom hemoglobiny i ilość czerwonych ciałek krwi, wykazuje działanie przeciwkrwotoczne, zapobiegające krwawieniom z naczyń włosowatych oraz obniża ciśnienie krwi dzięki działaniu rozkurczowemu na mięśnie gładkie naczyń krwionośnych. Korzystnie działa na układ pokarmowy, pobudza wydzielanie soków żołądkowych, poprawia trawienie i przyswajanie pokarmów, przeciwdziała stanom zapalnym w przewodzie pokarmowym oraz obniża znacznie poziom cukru we krwi.
Liść pokrzywy stosuje się w chorobach krwi, w niedokrwistości, w białaczce, w krwawieniach z żołądka, z jelit i z nosa, w problemach z ciśnieniem krwi, w przypadkach zwężonych naczyń krwionośnych, również wieńcowych, w miażdżycy i w niewydolności serca. Stosowany jest jako środek oczyszczający w złej przemianie materii, w alergii, w nieprawidłowym funkcjonowaniu nerek, w zapaleniu dróg moczowych oraz wzmacniający w przypadku wyczerpania, znużenia, uporczywych bóli głowy, łatwego męczenia się związanego z przepracowaniem. Stwierdzono również korzystne działanie w okresie rekonwalescencji w związku z przebytymi chorobami, a także w przypadku osłabienia organizmu i w częstych infekcjach wszelkiego rodzaju.

 

Skład:

pokrzywa liść – 100%

Masa netto :

50g

Kraj pochodzenia:

Polska

Sposób przygotowania:

zalać pełną łyżeczkę suszu i zaparzać 5-10 minut.

Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, chronić przed światłem.

Producent:

Natura-Wita

5 opinii dla Pokrzywa liść 50g

  1. ADAM (zweryfikowany)

  2. Iwona (zweryfikowany)

  3. Kamila Połeć (zweryfikowany)

  4. Bogna (zweryfikowany)

  5. Bogna (zweryfikowany)

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *