Na co pomaga maść bursztynowa?

Wśród licznych naturalnych specyfików, które wspomagają zdrowie, pozytywnie wyróżnią się maść bursztynowa. To preparat, który zawiera w swoim składzie bursztyn prosto z Morza Bałtyckiego. Dziś na tapet bierzemy ten preparat i sprawdzamy jego skład, dawkowanie oraz przede wszystkim, na co pomaga.

Skład maści bursztynowej

Maść bursztynowa ma bardzo prosty skład, co jest jej dużą zaletą. Nie zawiera zbędnych substancji ani takich, które potencjalnie mogłyby szkodzić zdrowiu. Według informacji na opakowaniu preparat został stworzony z:

 • wazeliny – jest to substancja ochronna, natłuszczająca oraz przyśpieszająca regenerację skóry;
 • ekstraktu z bursztynu – jest to terapeutyczny i regenerujący składnik, który odpowiada za działanie maści; o jego właściwościach piszemy dalej;
 • lanoliny – jest to substancja wiążąca tłuszcze i wodę, która tworzy warstwę okluzyjną, dzięki czemu skóra nie wysycha;
 • wody – naturalny składnik dodawany do maści, aby uzyskać odpowiednią konsystencję.

Maść bursztynowa – zastosowanie

Maść bursztynowa przeznaczona jest do użytku zewnętrznego. Nadkłada się ją na skórę w niewielkiej ilości, a następnie wmasowuje. Dzięki temu, że zawiera wazelinę nadającą jej poślizg, możemy wykorzystać maść do zrobienia rozgrzewającego masażu. Podczas takiej czynności uda się rozluźnić mięśnie zarówno dzięki uciskowi, jak i samym właściwościom preparatu.

Według informacji zamieszczonych na opakowaniu maść bursztynową stosuje się w przypadku bólu mięśni i stawów. Ma ona działanie rozgrzewające i rozluźniające, dzięki czemu pozwala pozbyć się nieprzyjemnego dyskomfortu. Ponadto preparat poprawia także przepływ krwi, co może dodać nam siły.

Maść bursztynowa może być stosowana niezależnie od wieku. Warto skorzystać z jej prozdrowotnych właściwości, jeśli:

 • odczuwamy ból mięśni lub stawów – preparat pozwoli uśmierzyć dolegliwości;
 • czujemy dyskomfort w obrębie kolan, łokci, ramion, dłoni i stóp – maść bursztynowa w połączeniu z masażem pozwoli nam się zrelaksować;
 • siedzimy długo w jednej pozycji, np. przed komputerem – często pojawiają się wówczas spięcia mięśni, które można rozluźnić poprzez masaż z wykorzystaniem maści bursztynowej;
 • intensywnie trenujemy lub wykonujemy ćwiczenia obciążające stawy – maść bursztynowa pozwoli odprężyć się po treningu, a także wspomoże regenerację mięśni i stawów.

Jak dawkować maść bursztynową?

Maść bursztynową należy dawkować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Producent zaleca, aby nałożyć niewielką warstwę na skórę, a następnie ją wmasować od dwóch do trzech razy na dobę w zależności od potrzeb.

 • Maść bursztynowa 20g
  Maść bursztynowa 20g
  9,50

Kiedy lepiej zrezygnować ze stosowania maści bursztynowej?

Maść bursztynowa nie ma wielu przeciwwskazań. Powinno się zrezygnować z jej stosowania tylko wtedy, kiedy jesteśmy uczuleni na jeden ze składników. Warto także wówczas skonsultować się z lekarzem.

Maść bursztynowa to preparat o wielu właściwościach, który może stosować niemalże każdy z nas. Warto ją przetestować, jeśli tylko borykamy się z bólami stawów, mięśni czy czujemy ciągłe zmęczenie w ich okolicach.