Maść na blizny w sklepie e-zielarnia

Niezawodna maść na blizny i jej skład

Blizny szpecą, denerwują i z pewnością nie wyglądają estetycznie. Niezależnie od tego skąd się wzięły na naszym ciele, to każdy z pewnością chce się ich pozbyć. Naturalna maść na blizny często jest pierwszym wyborem, pomaga w radzeniu sobie ze świeżymi bliznami. Jak wybrać skuteczny środek i na jakie składniki aktywne zwrócić uwagę? Podpowiadamy…

Na początek – co to jest blizna?

Blizna, czyli nieestetyczna pozostałość po uszkodzeniu skóry, do którego doszło z powodu urazu, zabiegu operacyjnego, oparzenia bądź schorzenia jakim jest trądzik lub ospa wietrzna. Kiedy najlepiej dbać o bliznę? Oczywiście wtedy, gdy jest świeża, im później, tym trudniej będzie sobie z nią poradzić.

 

Jakie są rodzaje blizn?

  • Blizna atroficzna, kiedy to w skórze właściwej powstaje ubytek, który ma mniej kolagenu.
  • Blizna hipertroficzna, charakteryzuje się tym, że jest wypukła, dzieje się tak, ponieważ w tym przypadku jest za dużo kolagenu. Blizny tego typu pojawiają się najczęściej na ramionach lub tułowiu. Kiedy blizna rozrośnie się poza granice rany, to mówimy o tzw. bliznowcu.

Jak leczyć blizny?

Oczywiście technik jest wiele od maści i żeli na blizny po zaawansowane metody kosmetologiczne. Zanim jednak sięgniemy po laser dobrze jest skorzystać z rozwiązań jakie podsuwa nam natura. Jakie maści i o jakim składzie mogą sobie poradzić z bliznami? Znakomicie do pielęgnacji blizn różnego pochodzenia nadaje się dostępna w naszej zielarni maść na blizny. Jak działa maść na blizny? Przede wszystkim nawilża skórę, a składniki w niej zawarte sprawiają, że skóra goi się i regeneruje, a blizna staje się coraz jaśniejsza i gładsza.

Maść na blizny – skład

Ekstrakt z nagietka lekarskiego (Calendula Officinalis Extract). Nagietek lekarski stosujemy w medycynie naturalnej z powodzeniem od bardzo dawna. Jest jednym z najstarszych ziół znanych człowiekowi. Jako surowiec zielarski wykorzystuje się wysuszone koszyczki nagietka. Zawierają one olejek eteryczny, glikozydy, karotenoidy, flawonoidy, śluzy, fitosterole, kwasy organiczne. Nagietek działa przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo, znakomicie nawilża skórę. Generalnie nagietek jest polecany w leczeniu problemów skórnych.

 

Zastosowania nagietka lekarskiego:

  • przyspiesza regenerację naskórka i gojenie się blizn,
  • poprawia stan skóry trądzikowej,
  • pomaga w dolegliwościach związanych z żylakami, hemoroidami
  • przynosi ulgę w odmrożeniach, odleżynach, oparzeniach,
  • łagodzi swędzenie w przypadku ukąszeń przez owady,
  • nawilża suchą skórę, wspomaga leczenie atopowego zapalenia skóry.

Wosk pszczeli to kolejny składnik maści na blizny. Wosk pszczeli przede wszystkim doskonale nawilża i natłuszcza skórę, do tego jak produkt w pełni naturalny nadaje się do pielęgnacji najbardziej wrażliwej skóry. Ponadto wosk pszczeli zapobiega utracie wody przez skórę. Co najważniejsze w przypadku stosowania preparatów na blizny, regularne stosowanie maści z dodatkiem wosku sprawia, że poprawia się proces produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, poprawia się więc wygląd blizny.

Witamina E (octan tokoferolu), czyli znakomity antyoksydant, witaminę E stosuje się również na blizny, poprawia ich stan, wygładza i sprawia że stają się jaśniejsze.

Blizny to nie jest łatwy temat, czasami bardzo trudno jest się ich zupełnie pozbyć. W takim przypadku może być potrzebny bardziej inwazyjny zabieg. Maści, bądź kremy na blizny najlepiej stosować, gdy blizna jest jeszcze świeża. Warto wtedy zwrócić uwagę na skład produktu, na to czy jest w pełni naturalny, bezpieczny i co najważniejsze – skuteczny.

Zobacz również: maść antybakteryjna, maść konopna, maść witaminowa, maść ze srebrem, maść mumijo