Skuteczne zioła na problemy z żylakami

Skuteczne zioła na problemy z żylakami

Jak możemy zapobiegać żylakom? Odpowiedzią na to pytanie są zioła. Na żylaki bowiem możemy działać na wiele sposobów. Sprawdźmy jakie wybrane zioła na żylaki proponuje nasz sklep zielarski.

Zioła na żylaki w kroplach

Krążeniówka – franciszkańskie krople na żyły

To zioła na żylaki w kroplach, których zadaniem jest m.in. poprawa napięcia i elastyczności żył. Krążeniówka wyróżnia się w pełni naturalnym składem:

Arnika to chroniona w Polsce roślina o wielu prozdrowotnych właściwościach. W ziołolecznictwie wykorzystujemy koszyczek arniki, który bogaty jest w flawonoidy, olejki eteryczne, kwasy organiczne, karotenoidy, fitosterole i aminy. Jej składniki powodują, że arnika zmniejsza obrzęki i narażenie na zakrzepy żylne.

Rumianek, chociaż nosi nazwę pospolity, to wcale taki nie jest. Zawiera olejki lotne, flawonoidy, kumarynę, karotenoidy i sole mineralne. Ma działanie przeciwalergiczne i przeciwzapalne. Sprawdza się zarówno w nieżytach żołądka jak i problemach skórnych jak owrzodzenia czy zapalenia.

Miłorząb japoński, naturalnie występuje w Chinach i Japonii. Swoje niezwykłe właściwości zawdzięcza m.in. glikozydom flawonowym. Dzięki nim miłorząb wspomaga krążenie i przepływ krwi przez naczynia, poprawia również pamięć i koncentrację.

Nagietek, w zielarstwie wykorzystujemy koszyczek nagietka, który zawiera związki śluzowe, flawonoidy, saponiny, flawonoidy. Substancje o działaniu antyoksydacyjnym, przeciwzapalnym i antyseptycznym.

Kasztanowiec, lecznicze właściwości mają jego kwiaty i kora. A najważniejszymi substancjami czynnymi są flawonoidy, escyna i kumaryna. Związki te wzmacniają i uszczelniają ściany naczyń włosowatych i działają przeciwzapalnie. Usprawniają przepływ krwi w żyłach i zapobiegają powstawaniu np. zakrzepicy żylnej.

Resveratrol – esencja wina w kroplach

To suplement diety zawierający ekstrakt ze skórek winogron.

Podobno Francuzi swoje zdrowe serce i świetne krążenie zawdzięczają czerwonemu winu, które jest bogate w związek o nazwie resveratrol. Resveratrol to przede wszystkim znakomity antyoksydant, który usprawnia układ krążenia oraz przepływ krwi w kończynach dolnych. Niweluje odczucie zmęczenia i ciężkości nóg, które jest dokuczliwe szczególnie wieczorem.

Zioła na żylaki w kapsułkach

Venoczar – ulga dla nóg

To suplement diety w kapsułkach od braci Bonifratrów. Zawiera substancje o potwierdzonym działaniu antyoksydacyjnym i usprawniającym krążenie żylne. Potrzeba więcej informacji? Można o nim również przeczytać na naszym blogu.

Zioła na żylaki do stosowania zewnętrznego

Venobon – krem oczarowo-kasztanowcowy

Krem, który stosujemy, gdy dokuczają nam żylaki, obrzęki, uczucie tzw. zmęczonych nóg, hemoroidy. Zawiera ekstrakt z kasztanowca i nagietka (wzmocnienie żył i usprawnienie krążenia) oraz destylat oczarowy, a miły zapach i ukojenie zapewniają olejek cyprysowy i lawendowy.

Destylat (bezalkoholowy wyciąg) oczarowy doskonale sprawdza się jako środek ściągający i antyseptyczny, polecany jest zwłaszcza w przypadku problemów z hemoroidami.

Venosol – ulga dla zmęczonych nóg

To płyn do pielęgnacji nóg, którym dokuczają żylaki. Działanie arniki i oczaru jest tutaj wzmocnione przez szałwię. Szałwia działa odkażająco i przeciwbakteryjnie na skórę. Wszystkie te składniki łagodzą dolegliwości i sprawiają, że skóra wokół żylaków jest bardziej elastyczna.

Bonifraterski ziołowy żel z diosminą

To unikalne połączenie diosminy i hesperydyny uzupełnione skutecznymi ekstraktami roślinnymi z kasztanowca, miłorzębu japońskiego, oczaru wirginijskiego.

Diosmina to flawonoid o działaniu ochronnym i wzmacniającym na naczynia krwionośne. Zwiększa jednocześnie napięcie i elastyczność żył, co usprawnia krążenie krwi. Działa również przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo, zmniejsza uczucie zmęczenia i ciężkości nóg.

Hesperydyna również należy do grupy flawonoidów, a w naturze bogate są w nią cytrusy. Hesperydyna jest antyoksydantem, działa przeciwzapalnie i ochronnie na naczynia krwionośne. Zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych.

Wszystko to sprawia, że Bonifraterski ziołowy żel z diosminą łagodzi objawy niewydolności żylnej, przynosi ulgę zmęczonym i opuchniętym nogom.

Na koniec uwaga: żylaki to nie tylko problem estetyczny

Często towarzyszą im nieprzyjemne i nasilające się uczucie ciężkości nóg, bóle i obrzęki. Ponadto żylaki w zaawansowanym stadium mogą m.in. prowadzić do zapalenia żył. Zapalenie wiąże się z dużym dyskomfortem, silnym bólem, a zmienione chorobowo żyły są twarde i napięte w dotyku.

Czy to wszystkie zioła na żylaki dostępne w naszej zielarni? Nie, bo mamy ich znacznie więcej, dlatego zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu…

Wszystkie nasze produkty na żylaki

Skuteczne zioła na problemy z żylakami

Skuteczne zioła na problemy z żylakami

Skuteczne zioła na problemy z żylakami