KRĘGOSŁUP W POTRZEBIE

W dzisiejszym artykule przedstawimy Państwu preparaty ziołowe opracowane przez Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza , które są pomocne przy bólach kręgosłupa, stawów.

Nie od dzisiaj wiadomo, że leki przeciwbólowe mogą uszkodzić żołądek, zwłaszcza kiedy są zażywane przez osoby starsze. Zmusza to nierzadko lekarzy do zapisywania łącznie z lekami przeciwbólowymi, tzw. leków osłaniających żołądek. Powoduje to, że oprócz działania leków przeciwbólowych pojawiają się jeszcze zaburzenia trawienia wynikające z blokowania przez leki osłonowe wydzielania soku żołądkowego.

Bóle kręgosłupa i stawów to najczęstsze problemy z jakimi zjawiają się pacjenci, dlatego bardzo skuteczne będzie przyjmowanie preparatów ziołowych.

Pierwszym z tych preparatów jest Artrobon Ojca Grzegorza, czyli połączenie dość powszechnie znanej substancji, jaką jest siarczan glukozaminy, który posiada własności regenerujące chrząstkę stawową z mniej znanym pacjentom ekstraktem z korzenia hakorośli. Roślina ta wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i antyproliferacyjne, co wywołuje efekt hamowania rozwoju choroby reumatycznej. Zwiększa się ruchomość stawów oraz zmniejsza się tzw. sztywność poranna. Hakorośl pobudza do pracy układ limfatyczny przez co ułatwia usunięcie obrzęków z torebek stawowych oraz działa ogólnie odtruwająco. Roślina ta sprawdza się również w przypadku dny moczanowej, gdyż normalizuje poziom kwasu moczowego.

ARTROBON

Drugim środkiem ziołowym który odnosi duże sukcesy terapeutyczne w bólach kręgosłupa i stawów jest stosowanie obecnego w terapii już ćwierć wieku Balsamu kręgowego Ojca Grzegorza. Jest to produkt przeznaczony do wcierania w okolice bolesne i jest ceniony nie tylko przez pacjentów, ale także przez fizjoterapeutów wykonujących masaże chorych mięśni i stawów. Jego zaletą jest to, że działa prozdrowotnie nie tylko na osobę masowaną, ale także na specjalistę wykonującego masaż, gdyż wnika w mięśnie i stawy jego dłoni, przy okazji lecząc i usuwając ich zmęczenie.

BALSAM KRĘGOWY

Kolejny preparat, który możemy polecić jest słynna nalewka przeciwreumatyczna Reumobonisol. Jest to produkt, w którym substancje ziołowe nie są rozpuszczone w oleju z pestek winogron (jak w Balsamie kręgowym), ale w alkoholu co przyspiesza wchłanianie się tych substancji. Preparat pomocny jest szczególnie tym pacjentom, którzy cierpią na bóle w okolicach dłoni, stóp i kolan i nie mają możliwości wykonywania na tych częściach ciała masażu.

REUMOBONISOL

W dolegliwościach bólowych zalecamy wcieranie dwóch sprawdzonych od kilkudziesięciu lat preparatów ZIOŁOWEGO BALSAMU KRĘGOWEGO oraz REUMOBONISOLU.

KRĘGOSŁUP W POTRZEBIE

Zioła można stosować w celu wspomagania stawów i kręgosłupa zarówno doustnie jak i zewnętrznie.

Surowce zielarskie, które mają najlepiej dowiedzione pozytywne efekty w podaniu wewnętrznym to korzeń hakorośli oraz kora wierzby. Oba te surowce wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Zioła, które stosujemy zewnętrznie to: ekstrakt z kwiatów arniki, olej dziurawcowy oraz olejki eteryczne (miętowy, lawendowy, eukaliptusowy, kamforowy, goździkowy, rozmarynowy). Wszystkie te surowce wykazują efekty przeciwbólowe i przeciwzapalne. Zmniejszą też przykre dolegliwości związane z urazem.

Więcej na naszym sklepie w zakładce: krople i zioła ojca Grzegorza Sroki