BENEDYKTYNKA – najstarsza nalewka ziołowa

Najstarsza nalewka ziołowa powstała w roku 1510 roku, czyli ponad 500 lat temu. Recepturę leczniczą tego wyśmienitego trunku opracował Bernardo Vincelli w Normandii, który dzięki znajomości roślin oraz ówczesnych technik destylacji sporządził wiele nowych receptur, przywracających siły chorym braciom.

Według tradycji, pierwszy mnich, który skosztował nalewkę miał wykrzyknąć z zachwytu:

Deo optimo maximo! – Co po łacinie oznacza Bogu najwyższemu chwała!

Niestety wraz z wybuchem rewolucji francuskiej, klasztor gdzie produkowano benedyktynkę, został spustoszony. Wszystko wskazywało na to, że słynny likier zostanie zapomniany na zawsze. Jak się jednak okazuje, cudownym trafem receptura ocalała. Ostatni mnich opuszczający klasztor przekazał w ręce urzędnika miejskiego najcenniejsze dzieła z klasztoru. Po prawie 70 latach spokrewniony ze wspomnianym urzędnikiem Alexandre le Grand w rękopisach odnalazł przepis na benedyktynkę i zaczął ją produkować.

W ofercie posiadamy Benedyktynkę DO RANY PRZYŁÓŻ oraz OD SIEDMIU BOLEŚCI

Podstawowa wersja Benedyktynki lubińskiej opartej na starannie dobranej i sprawdzonej kompozycji 21 ziół leczniczych doskonale oddziałuje na cały układ pokarmowy.

Przede wszystkim wpływa wspomagająco na procesy trawienne, usuwa towarzyszące im różne przykre dolegliwości i przynosi szybko ulgę po obfitym posiłku. Zioła zawarte w Benedyktynce działają ponadto ogólnie wzmacniająco, rozgrzewająco i uspokajająco.

W historii stosowano ją na wzmocnienie osłabionego organizmu, na poprawienie trawienia, na zgagi, wzdęcia, bóle brzucha, zaparcia, biegunki, a także przeciw migrenom.

Wersja Benedyktynki opartej na kompozycji 17 ziół leczniczych wzmacnia system odpornościowy i działa przeciwprzeziębieniowo. Ponadto działa rozgrzewająco, ogólnie wzmacniająco oraz dobroczynnie wpływa na procesy trawienne.

Zażycie specyfiku znakomicie poprawia nastrój i samopoczucie, a prowadzącym nerwowy tryb życia przynosi błogi sen.

Benedyktynkę można potraktować nie tylko jako pomoc w nagłych problemach zdrowotnych, ale także jako wyśmienity dodatek do potraw. O benedyktynce, która wielu naszym ulubionym daniom nadaje nowy, oryginalny smak.