LIŚĆ MĄCZNICY 50G

Nowy produkt

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w leczeniu objawów łagodnych, nawracających infekcji dolnych dróg moczowych takich jak: uczucie pieczenia podczas oddawania moczu i/lub częste oddawanie moczu u kobiet

Więcej szczegółów

34 Na stanie

Dostawa za darmo
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
PACZKOMATY INPOST NAJSZYBSZA DOSTAWA 10,50 zł
INPOST KURIER 1-2 dni 14,00 zł
DPD 1-2 dni 14,00 zł
Odbiór w sklepie Zielarnia św. Franciszka Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 500,00 zł darmowa dostawa!

Zamów teraz, wysyłka dzisiaj za
Nie czekaj, zamów teraz!

4,10 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

OBSŁUGUJEMY PŁATNOŚCI
OBSŁUGUJEMY PŁATNOŚCI

LIŚĆ MĄCZNICY

UVAE URSI FOLIUM

zioła do zaparzania, 1g/g

Zawartość opakowania: 50g

Skład: 1 g produktu leczniczego zawiera 1 g Arctostaphylos uva-ursi (L.) Spreng, folium (liść mącznicy).

Wskazania do stosowania: Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany  w leczeniu objawów łagodnych, nawracających infekcji dolnych dróg moczowych takich jak: uczucie pieczenia podczas oddawania moczu i/lub częste oddawanie moczu u kobiet, po wykluczeniu poważnych stanów chorobowych przez lekarza.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na liść mącznicy. Choroby nerek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności: Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat, ze względu na brak odpowiednich danych. Nie zaleca się  stosowania u mężczyzn z powodu konieczności nadzoru lekarza. Jeśli w czasie stosowania leku pojawią się objawy takie jak: gorączka, ból lub trudności w czasie oddawania moczu, skurcze lub krew w moczu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek może powodować zielono-brązowe zabarwienie moczu. Jeżeli objawy nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują działania niepożądane nieopisane na tym opakowaniu należy skonsultować się z lekarzem.

 Interakcje: Nie odnotowano.

Ciąża i karmienie piersią: Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży i laktacji nie zostało określone. Należy unikać stosowania podczas ciąży. Ze względu na brak wystarczających danych stosowanie leku podczas laktacji nie jest zalecane. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: Nie badano wpływu leku na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.

Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania: Doustnie. Kobiety dorosłe i w podeszłym wieku: 1 łyżkę (ok. 2 g) liści mącznicy zalać ¾ szklanki (150 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 15 minut, przecedzić. Pić świeżo przygotowany napar 2-4 razy dziennie.

Maksymalna dawka dobowa leku wynosi 8 g.

Nie zaleca się stosowania u dzieci  i młodzieży poniżej 18 lat.

Nie zaleca się stosowania u mężczyzn.

Czas stosowania: Nie stosować dłużej niż tydzień (7 dni). Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 4 dni lub stan pacjenta ulega pogorszeniu w trakcie stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie: Nie odnotowano żadnych przypadków przedawkowania. W razie zastosowania dawki większej niż zalecana i wystąpienia niepokojących objawów, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pominięcie zastosowania leku: Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

 W celu uzyskania wyjaśnień co do stosowania produktu leczniczego należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Działania niepożądane: Mogą wystąpić nudności, wymioty, ból żołądka. Częstotliwość występowania tych objawów niepożądanych nie jest znana.

Zgłaszanie działań niepożądanych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel: + 48 22 49 21 301, Fax: + 48 22 49 21 309), e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

 Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30°C, w pomieszczeniach suchych, czystych, chroniąc produkt od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza - OTC.

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca:

ZAKŁAD ZIELARSKI „KAWON-HURT” Nowak Sp.j.

30 innych produktów w tej samej kategorii: