Zioła Ojca Klimuszki – synonim zielarstwa i kwintesencja zdrowia

W Polsce ks. Andrzej Czesław Klimuszko jest synonimem zielarstwa i mieszanych mieszanek ziołowych na różne dolegliwości. Przez ostatnie 30 lat wynika, że jego receptury są skuteczne w korygowaniu nieprawidłowości leżących u podstaw złego stanu zdrowia i pracy nad zrównoważeniem wewnętrznych funkcji organizmu.

Ks. Klimuszko wyróżnia się wśród zielarzy i lekarzy naturopatów. Bez formalnego wykształcenia w zakresie medycyny, botaniki czy farmakologii wydawał się posiadać wiedzę na temat terapeutycznych skutków roślin od dzieciństwa. Umiejętności te zostały wykorzystane w następnych latach, aby pomóc chorym, bardzo często w przypadkach określanych przez lekarzy jako bezradne.

Według Klimuszki ludzkie energie mogą mieć pozytywny, jak i negatywny wpływ na innych, podobnie jak rośliny, a nawet minerały. Z tego powodu nalegał na towarzystwo osób, które emanują dobrym nastrojem i radością życia w stosunku do innych.

Zioła Ojca Klimuszki – zdrowotne właściwości

Spożywanie ziół Ojca Klimuszko może pomóc w zapobieganiu i kontrolowaniu chorób serca, raka i cukrzycy. Może również pomóc w zmniejszeniu skrzepów krwi oraz zapewnić właściwości przeciwzapalne i przeciwnowotworowe.

Zioła w medycynie – przykłady zdrowotnych ziół, które trzeba mieć w swoim domu

Jeżówka to roślina kwitnąca i popularny lek ziołowy. Pochodzi z Ameryki Północnej, od dawna jest stosowany w praktykach rdzennych Amerykanów w leczeniu różnych dolegliwości, w tym ran, oparzeń, bólów zębów, bólu gardła i rozstroju żołądka. Większość części rośliny, w tym liście, płatki i korzenie, można stosować w medycynie – choć wiele osób uważa, że korzenie mają najsilniejszy wpływ.

Żeń-szeń to roślina lecznicza, której korzenie są zwykle moczone do herbaty lub suszone na proszek. Jest często stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej w celu zmniejszenia stanu zapalnego i zwiększenia odporności, funkcji mózgu i poziomu energii.

Ginkgo biloba, znany również jako ginkgo, jest lekiem ziołowym pochodzącym z miłorzębu. Mówi się, że Ginkgo leczy szeroki zakres dolegliwości, w tym choroby serca, demencję, problemy psychiczne i dysfunkcje seksualne. Jednak badania nie wykazały skuteczności w żadnym z tych stanów.

Kurkuma to zioło należące do rodziny imbirów. Używany od tysięcy lat zarówno w kuchni, jak i medycynie, ostatnio zwrócił uwagę na swoje silne właściwości przeciwzapalne.

Waleriana jest rośliną kwitnącą, której korzenie mają wywoływać spokój i poczucie spokoju. Korzeń kozłka może być suszony i spożywany w formie kapsułek lub moczony w celu przygotowania herbaty. Jego zastosowanie sięga starożytnej Grecji i Rzymu, gdzie stosowano go w celu łagodzenia niepokoju, drżenia, bólów głowy i kołatania serca

Nalewki Ojca Klimuszko