Ziele nawłoci 50g
Ziele nawłoci 50g

5,20

5,20

Ziele nawłoci 50g

(2 opinie klienta)

5,20

Tradycyjnie stosuje się pomocniczo w leczeniu łagodnych dolegliwości układu moczowego, jako środek zwiększający ilość wydalanego moczu.

ZIELE NAWŁOCI     Solidaginis virgaureae herba

1g/g, zioła do zaparzania

Zawartość opakowania:

50 g

Skład:

1 g produktu zawiera 1 g ziela nawłoci pospolitej (Solidago virgaurea L., herba).

Wskazania do stosowania:

Tradycyjnie stosuje się pomocniczo w leczeniu łagodnych dolegliwości układu moczowego, jako środek zwiększający ilość wydalanego moczu. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny przeznaczony do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na ziele nawłoci pospolitej i inne rośliny z rodziny astrowatych Asteraceae (dawniej złożonych Compositae). Nie podawać w chorobach, w których wskazane jest przyjmowanie zmniejszonej ilości płynów (np. w ciężkich chorobach serca lub nerek).

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Jeśli dolegliwości nasilą się, nie ustąpią lub pojawią się objawy, którym towarzyszyć będą gorączka, bolesne i utrudnione oddawanie moczu lub obecność krwi w moczu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie zaleca się stosowania łącznie z syntetycznymi lekami diuretycznymi. Jeżeli objawy nasilą się i nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują działania niepożądane nieopisane na tym opakowaniu należy skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i karmienie piersią:

Nie zaleca się stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

Nie badano wpływu produktu leczniczego na kierowanie pojazdami i obsługę maszyn.

Interakcje:

Nie zgłaszano.

Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania:

Dorośli  i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
1 łyżkę (ok. 3 g) ziela zalać szklanką (200 ml) wrzącej wody i zaparzać pod przykryciem 30 minut, przecedzić. Pić po szklance naparu 2 do 4 razy dziennie.

Czas stosowania:

Lek stosuje się tradycyjnie od 2 do 4 tygodni. Jeśli objawy utrzymują się pomimo stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Pominięcie zastosowania leku:

Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W celu uzyskania wyjaśnień co do stosowania produktu leczniczego należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty

Działania niepożądane:

Mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe oraz reakcje alergiczne. Częstotliwość występowania tych objawów niepożądanych nie jest znana.

Zgłaszanie działań niepożądanych

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione powyżej należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel: + 48 22 49 21 301, Fax: + 48 22 49 21 309), e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Przedawkowanie:

Dotychczas brak doniesień.

Warunki przechowywania:

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30ºC, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Kategoria dostępności:

Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC.

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca:

ZAKŁAD ZIELARSKI „KAWON-HURT” Nowak Sp.J.

2 opinie dla Ziele nawłoci 50g

  1. Kamil (zweryfikowany)

  2. Beata (zweryfikowany)

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *