Tabletki wspomagające obniżenie cholesterolu

Profilaktyka jest najtańszą i najskuteczniejszą formą zapobiegania chorobom powstającym na tle wadliwego żywienia, do których zalicza się również miażdżycę, a na jej tle choroby układu krążenia. 

Więcej szczegółów

6 Przedmioty

39,90 zł

Więcej informacji

Udowodniono, że obniżenie poziomu cholesterolu o 1% zmniejsza ryzyko zawału serca o 2-3%, a zmniejszenieciśnienia rozkurczowego o 1 mm Hg obniża to ryzyko o kolejne 2-3%. Według ekspertów Europejskiego Towarzystwa Miażdżycowego optymalny poziom cholesterolu całkowitego dla zatrzymania i cofnięcia zmian miażdżycowych powinien mieścić się w granicach 155-175 mg/dl (4-4,5 mmol/L), a poziom cholesterolu LDL nie powinien przekraczać 95 mg/dl (2,5 mmol/L).


Składniki czynne wyciągu karczochów (m.in. kwas chlorogenowy, cynaryna, i luteolina), mogą zapobiegać oksydatywnej modyfikacji lipoprotein LDL. Wyciąg z karczochów posiada łagodne działanie ułatwiające trawienie i może być skuteczny w przypadku takich objawów niestrawności jak wymioty, mdłości i bóle brzucha. Wyciąg z karczochów posiada również łagodne działanie żółciotwórcze i żółciopędne. Odpowiedzialna jest za to działanie głównie cynaryna. Pobudzanie komórek wątroby do produkcji żółci może wpływać na zmniejszenie ilości krążących we krwi i magazynowanych w wątrobie kwasów tłuszczowych i cholesterolu. Składniki wyciągu z karczochów mogą wykazywać też działanie ochraniające i regenerujące miąższ wątroby.

Badania dowiodły, że cebula ma działanie przeciwzakrzepowe, bakteriobójcze oraz grzybobójcze. Liść poziomki zawiera flawonoidy, witaminę C, garbniki, ślady olejku eterycznego i sole mineralne. Łagodnie wspomaga i może regulować przemianę materii. 

Siemię lniane może być doskonałym środkiem powlekającym i osłaniającym przy owrzodzeniach żołądka i jelit, zwłaszcza dwunastnicy. 

Zielona herbata ma udowodnione działanie przeciwutleniające, może działać przeciwbakteryjne, jak i hamować rozwój nowych naczyń krwionośnych, co ma wpływ na zahamowanie wzrostu guzów nowotworowych oraz zapobiega chorobom wątroby m.in. marskości. 

Mięta w fitoterapii stosowana jest w zaburzeniach trawiennych: przy niedostatecznym wydzielaniu soku żołądkowego i żółci, braku łaknienia i wzdęciach jako preparat ułatwiający trawienie i rozkurczający mięśnie gładkie. Mięta działa także przeciwskurczowo w obrębie jelit, dróg żółciowych oraz moczowych, jak również przeciwbakteryjnie.


Zastosowanie:
Preparat ziołowy do walki z cholesterolem, przeznaczony dla osób dorosłych, u których występuje podwyższony poziom cholesterolu (z wyjątkiem kobiet w ciąży i matek karmiących). Wskazany do stosowania w trakcie diety, przy obniżaniu ryzyka schorzenia miażdżycy. W trakcie diety należy spożywać dużo owoców i warzyw, pić dużo wody mineralnej niegazowanej, ograniczyć spożywanie tłuszczów smażonych, pieczonych i cukrów.

Preparat nie może zastępować codziennych posiłków.

Sposób użycia:
1 tabletka 20-25 minut przed śniadaniem, 2 tabletki przed obiadem oraz 1 tabletka przed kolacją . Nie przekraczać dawki 5 tabletek w ciągu doby. 

Przeciwwskazania:
Nie stosować u dzieci, matek karmiących i kobiet w ciąży.

Przechowywanie:
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, chronić od światła, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Zawartość:
Opakowanie zawiera 120 tabletek a'550mg +/- 2%
Suplement diety.