liść senesu 50g
Senes liść 50g

5,50

5,50

Senes liść 50g

5,50

W zaparciach jako środek przeczyszczający.

LIŚĆ SENESU

Sennae folium

Postać farmaceutyczna:

zioła do zaparzania

Zawartość opakowania:

50 g

Skład jakościowy i ilościowy substancji czynnych: Liść senesu (Sennae folium) 100g/100g
Zawartość sennozydu B w 1 dawce (1,1g produktu) wynosi 30 mg ± 5 %.

Wskazania do stosowania:

W zaparciach jako środek przeczyszczający.

Przeciwwskazania:

Niedrożność jelit, ostre stany zapalne w jamie brzusznej (np. zapalenie wyrostka robaczkowego), choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy. Nadwrażliwość na sennozydy. Niezdiagnozowane bóle w jamie brzusznej. Stany odwodnienia z towarzyszącą utratą elektrolitów. Miesiączka. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia.

Interakcje:

Następstwem długotrwałego stosowania liścia senesu może być obniżenie stężenie potasu we krwi (hipokaliemia), a to z kolei może niepotrzebnie nasilać działanie glikozydów nasercowych oraz innych środków przeciwarytmicznych. (np. chinidyny). Ponadto wiadomo, że także leki moczopędne, adrenokortykoidy oraz wyciągi z korzeni lukrecji mogą powodować nadmierne obniżenie stężenia potasu we krwi. Dlatego w celu uniknięcia nadmiernego ryzyka wystąpienia tego zjawiska nie zaleca się jednoczesnego stosowania wymienionych wyżej leków z liściem senesu.

Działanie niepożądane:

Niekiedy mogą wstąpić: bóle brzucha, biegunka i zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, a szczególnie niedobór potasu, nudności. Przewlekłe, niezgodne z zaleceniami, stosowanie może powodować przebarwienie błony śluzowej okrężnicy, białkomocz i krwiomocz oraz upośledzenie czynności motorycznej jelita grubego. Sennozydy mogą zmieniać barwę moczu.

Środki ostrożności związane ze stosowaniem:

Nie stosować przy silnych bólach brzucha,  wymiotach lub zawrotach głowy. Nie stosować w sposób ciągły dłużej niż 7 – 10 dni ze  względu na możliwość przyzwyczajenia i nasilenia zaparć. Przeczyszczenie następuje po  około 8-12 godzinach po przyjęciu liścia senesu. Lek można zastosować tylko wówczas, gdy  zmiana diety, a następnie środki łagodnie przeczyszczające (np. pęczniejące) nie dały  pożądanych efektów. Należy powiadomić lekarza w przypadkach krwawienia lub dalszej  niemożności wypróżnienia się w czasie 2-3 dni po zażyciu środka przeczyszczającego.

Ciąża i laktacja:

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu:

Brak danych.

Droga podania i sposób stosowania:

Podanie doustne w postaci naparu:
Dołączoną do opakowania miarkę dozującą napełnić liściem senesu do kreski z oznaczeniem 2,5 ml (odmierzona w ten sposób ilość produktu to 1,1g). Następnie odmierzoną ilość liścia senesu zalać filiżanką wrzącej wody (150 ml), odstawić na 10 min., przecedzić i ostudzić. Świeży i ciepły napar wypić przed snem.

Warunki przechowywania:

Przechowywać w zamkniętych opakowaniach, w temperaturze nie wyższej niż 30°C. Chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci

Numer serii i termin ważności (miesiąc i rok) podano na zgrzewie opakowania

Nie stosować po upływie terminu ważności.

Kategoria dostępności:

Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 19113

Nazwa i adres podmiotu odpowiedzialnego:

Zakład Konfekcjonowania Ziół „FLOS”

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Senes liść 50g”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *