Rumianek koszyczek 100g
Rumianek koszyczek 100g

14,50

14,50

Rumianek koszyczek 100g

(2 opinie klienta)

14,50

Rumianek pospolity działa przeciwzapalnie na błonę śluzową i skórę, odkażająco, rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit i słabo przeciwbakteryjnie. Ponadto w przewodzie pokarmowym pobudza trawienie, działa słabo żółciopędnie, przywraca prawidłowe ruchy perystaltyczne jelit, działa wiatropędnie, zapobiega wzdęciom, działa przeciwbólowo i przeciwwymiotnie.

Kwiat rumianku pospolitego

Rumianek pospolity to jedna z najstarszych roślin leczniczych. W polskim ziołolecznictwie był stosowany, jako lek uniwersalny.

Rumianek pospolity działa przeciwzapalnie na błonę śluzową i skórę, odkażająco, rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit i słabo przeciwbakteryjnie. Ponadto w przewodzie pokarmowym pobudza trawienie, działa słabo żółciopędnie, przywraca prawidłowe ruchy perystaltyczne jelit, działa wiatropędnie, zapobiega wzdęciom, działa przeciwbólowo i przeciwwymiotnie. U dzieci wykazuje słabe działanie przeczyszczające. Ponadto działa słabo przeciwzapalnie na drogi moczowe oraz uspakajająco i kojąco na system nerwowy. Działa również przeciwgorączkowo, przeciwgnilnie, ściągająco i napotnie.

Stosuje się go w objawowym leczeniu dolegliwości pokarmowych, tj. skurcze, rozdęcia nadbrzusza, wzdęcia i odbijanie się (również u niemowląt i dzieci), w niepokoju, w łagodnych problemach ze snem.

Zewnętrznie wyciąg z rumianku pospolitego pobudza gojenie się ran. Stosuje się go w przypadkach mniejszych zapaleń i podrażnień skóry (pieluszkowe zapalenie skóry niemowląt) oraz błon śluzowych, włączając jamę ustną i dziąsła.

Skład:

koszyczek rumianku 100%

Masa netto:

100g

Kraj pochodzenia:

Polska

Sposób przygotowania:

pełną łyżeczkę suszu wsypać do filiżanki, zaparzać pod przykryciem 5-10 minut
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, chronić od światła

Producent:

Natura-Wita

 

2 opinie dla Rumianek koszyczek 100g

  1. Kamila Połeć (zweryfikowany)

  2. Anna R. (zweryfikowany)

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *