Popularne preparaty na oczyszczenie organizmu

Systematyczne oczyszczanie organizmu to sposób na utrzymanie równowagi fizycznej i dobrego samopoczucia. Co prawda nasz organizm jest wyposażony w naturalne mechanizmy zapewniające usuwanie toksyn (chociażby takie jak wątroba czy nerki), jednakże współczesny styl życia sprawia, że coraz częściej musimy pomóc naszemu ciału. Stresująca codzienność, niezdrowa dieta, brak aktywności fizycznej prowadzą do przeciążenia organizmu toksynami, co utrudnia prawidłową pracę ciała i umysłu. Jeżeli zatem czujesz, że kondycja Twojego organizmu się pogorszyła, to pomyśl o jego oczyszczeniu. Podpowiadamy w jaki sposób możesz to zrobić.

Kiedy oczyścić organizm

Nasz organizm obciąża nie tylko wysokoprzetworzona żywność, picie alkoholu czy palenie papierosów, ale też zanieczyszczone powietrze oraz woda. Toksyny, które dostają się do naszego ciała, są przyczyną wielu niepożądanych objawów i bardzo mocno przyczyniają się do rozwoju infekcji, a nawet poważnych chorób. Organizm człowieka to bardzo mądry mechanizm, który sam daje znać, że dzieje się w nim coś niedobrego.

Najczęściej znakiem zanieczyszczenia są:

 • zaburzenia trawienia: zaparcia, gazy i wzdęcia,
 • uczucie ciągłego zmęczenia,
 • drażliwość,
 • złe samopoczucie,
 • brak energii,
 • przybieranie na wadze,
 • defekty urody: szara cera, matowe, osłabione włosy, łamliwe paznokcie,
 • bezsenność,
 • zaburzenia koncentracji,
 • alergie,
 • bóle głowy,
 • apatia.

Nie unikniemy toksyn, które mogą dostać się do naszego organizmu, więc dla utrzymania zdrowej równowagi detoksykację organizmu, co jakiś czas powinien przeprowadzać każdy z nas – wyeliminuje to wiele negatywnych skutków ubocznych niezdrowego trybu życia.

Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na oczyszczenie organizmu z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii – to, co musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę ustalając dietę oczyszczającą, to indywidualne potrzeby i uwarunkowania naszego organizmu. Detoksykacja organizmu może trwać jeden dzień, kilka dni, tydzień lub też możemy ją po prostu połączyć z codziennym i zdrowym stylem życia.

Oczyszczanie organizmu można przeprowadzić na różne sposoby:

 1. głodówka, która może być stosowana jedynie przez osoby zdrowe – to znaczy takie, które nie cierpią na poważne schorzenia typu cukrzyca, nadciśnienie, problemy z żołądkiem, wątrobą czy trzustką. Detoks organizmu poprzez głodówkę jest zwykle dobrym rozwiązaniem, ale wymagającym ostrożności – należy pamiętać o tym, by nie trwała zbyt długo, należy pić dużo wody,a w przypadku, gdy zmagamy się z pewnymi chorobami, przeprowadzenie głodówki powinno być wcześniej skonsultowane z lekarzem.
 2. diety – tutaj najczęściej wymienia się dietę sokową, warzywno-ziołową lub jednostronną, która polega na spożywaniu tego samego rodzaju pożywienia przez około 2 dni, np. jabłek, kaszy jaglanej, buraków, kapusty lub innych warzyw czy owoców. Przy diecie jednostronnej nie należy jednak również zapominać o wypijaniu dużych ilości wody.
 3. zdrowy tryb życia i odpowiednia suplementacja – to sposób na długoterminowe oczyszczanie organizmu. Należy wyeliminować z codziennej diety szkodliwe produkty oraz używki, pić co najmniej 2 litry wody, a dodatkowo wspomagać organizm odpowiednimi preparatami, ziołowymi naparami.

 

Detoks przeprowadzony w odpowiedni sposób przywraca energię, a także poprawia funkcjonowanie wszystkich układów w organizmie człowieka.

Oczyszczanie organizmu od podstaw

Do procesu oczyszczania należy się odpowiednio przygotować. Zaleca się, by już kilka dni przed detoksem wykluczyć z diety alkohol, kofeinę, białą mąkę, mleko, czerwone mięso, jajka oraz produkty pochodzenia zwierzęcego.

Następnie w zależności od wyboru sposobu na oczyszczanie, po kolei wdrażać w życie kolejne punkty – w przypadku diety, warto szczegółowo zapoznać się z zasadami jej przebiegu i realizować zgodnie z wskazówkami. Ponadto można wspomagać detoks poprzez odpowiednie napary ziołowe czy wyciągi z warzyw.

W trakcie detoksu można wspomagać się dzikimi algami, chlorellą, spiruliną, źdźbłami jęczmienia lub pszenicy. Ułatwiają one wydalanie toksyn z organizmu. Wątroba i układ pokarmowy zostają oczyszczone w szybszym tempie, znika także uczucie zmęczenia, apatia i senność. Z kolei do najskuteczniejszych ziół oczyszczających organizm zalicza się także pokrzywę, ostropest plamisty, czystek, a nawet melisę i rumianek.

Jakie preparaty na oczyszczanie organizmu?

Składniki suplementów diety wspomagające oczyszczanie organizmu mają za zadanie usuwanie nadmiaru wody z organizmu, oczyszczanie wątroby, wspieranie działania pęcherza żółciowego i nerek oraz wspomaganie pracy jelit. Tym samym pomagają organizmowi pozbyć się toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Są to tabletki, kapsułki, preparaty ziołowe oraz herbatki. W swoim składzie te preparaty zawierają substancje czynne, takie jak: zielony jęczmień, skrzyp, pokrzywa, wyciąg z owoców ostropestu, wyciąg z brzozy, sok z aloesu, czy wyciąg z liści zielonej herbaty.

W ofercie naszej zielarni znajdują się liczne preparaty wspomagające detoksykację organizmu.

Wspomniane wyżej algi – chlorella, spirulina, czy wzbogacone innymi składnikami mieszanki takie jak chociażby GreenPuri . Świetnie sprawdzają się także wyciągi z ziół i gotowe mieszanki herbat. Można równie wspomóc organizm podczas detoksu suplementacją mumio czy preparatami pobudzającymi trawienie i ogólnie wzmacniającymi, takimi jak Franciszkański Parazyt 

Sposób na zdrowie!

Oczyszczony organizm lepiej funkcjonuje pod względem fizycznym, a to przekłada się na psychikę. Ciało staje się smuklejsze, zostaje zmniejszona warstwa tkanki tłuszczowej, można liczyć również na lepszą kondycję włosów, skóry i paznokci, które korzystają z niezaburzonego transportu substancji odżywczych. Oczyszczanie organizmu to dla ciała swoisty zastrzyk energii, który przy pomocy indywidualnie dobranych preparatów, przeprowadzany jest bezpiecznie i przynosi same korzyści.