Owoc anyżu fix

(1 opinia klienta)

8,00

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w objawowym leczeniu łagodnych, skurczowych dolegliwości żołądkowo-jelitowych, w tym wzdęć i wzdęć z oddawaniem wiatrów oraz jako środek wykrztuśny w kaszlu występującym w przebiegu przeziębienia. Tradycyjny produkt przeznaczony do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Brak w magazynie

Owoc anyżu – Anisi fructus

2,0 g/saszetkę, zioła do zaparzania w saszetkach

 

Zawartość opakowania:

30 saszetek po 2,0 g

Skład:

Każda saszetka zawiera 2 g Pimpinella anisum L., fructus (owoc anyżu).

Wskazania do stosowania:

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w objawowym leczeniu łagodnych, skurczowych dolegliwości żołądkowo-jelitowych, w tym wzdęć i wzdęć
z oddawaniem wiatrów oraz jako środek wykrztuśny w kaszlu występującym w przebiegu przeziębienia. Tradycyjny produkt przeznaczony do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na owoc anyżu lub inne rośliny z rodziny selerowatych (Apiaceae, dawniej Umbelliferae-baldaszkowate), takie jak kminek, seler, kolendra i koper lub anetol (składnik olejku anyżowego występującego w owocach anyżu).

Interakcje:

Brak doniesień.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat nie zostało ustalonez powodu braku odpowiednich danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania. Jeżeli objawy nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują działania niepożądane nieopisane na tym opakowaniu należy skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i karmienie piersią:

Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania produktu  leczniczego w czasie ciąży i karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

Nie badano wpływu produktu leczniczego na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.

Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania:

Młodzież powyżej 12 lat, dorośli i osobyw podeszłym wieku: 1 saszetkę owoców anyżu zalać ¾ szklanki (150 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 15 minut. Pić 3 razy dziennie świeżo przygotowany napar.

Czas stosowania:

Nie stosować leku dłużej niż 2 tygodnie. Jeśli objawy nie ustąpią w czasie stosowania produktu, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie:

Nie odnotowano przypadków przedawkowania.

Pominięcie zastosowania leku:

Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W celu uzyskania wyjaśnień co do stosowania produktu leczniczego należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Działania niepożądane:

Możliwe wystąpienie reakcji alergicznych skórnych oraz układu oddechowego. Częstotliwość występowania tych objawów niepożądanych nie jest znana.

Warunki przechowywania:

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Kategoria dostępności:

Produkt leczniczy wydawany bez  przepisu lekarza – OTC.

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca:

ZAKŁAD ZIELARSKI „KAWON-HURT” Nowak Sp.J.

1 opinia dla Owoc anyżu fix

  1. olga (zweryfikowany)

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może spodoba się również…