Oczyszczanie jelit – jak zrobić to domowymi sposobami?

Zdrowie układu pokarmowego jest integralną częścią poczucia szczęścia, zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednym z ważnych narządów układu pokarmowego jest okrężnica, zwana także jelitem grubym. Zdrowie jelita grubego jest istotną częścią zdrowia układu pokarmowego.

 

Niektórzy twierdzą, że okrężnica powinna zostać oczyszczona w celu uzyskania optymalnego stanu układu pokarmowego. Mimo to niektóre aspekty oczyszczania jelita grubego mogą być korzystne. Może pomóc w problemach, takich jak zaparcia lub nieregularne wypróżnienia, a istnieją pewne dowody na to, że mogą również zmniejszać ryzyko raka okrężnicy.

Oczyszczanie jelit – pyszna woda zdrowia doda

Picie dużej ilości wody i utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia to świetny sposób na regulację trawienia. Osoby, które propagują domowe sposoby oczyszczenia jelita grubego, zalecają picie od sześciu do ośmiu szklanek letniej wody dziennie. Spróbuj także jeść dużo pokarmów o wysokiej zawartości wody. Obejmuje to owoce i warzywa, takie jak arbuzy, pomidory, sałata i seler. W rzeczywistości istnieje wiele produktów spożywczych, które pomagają naturalnie oczyścić okrężnicę poprzez dietę.

Błonnik jest niezbędnym makro składnikiem odżywczym, często pomijanym w diecie. Znajduje się w całych, zdrowych produktach roślinnych, takich jak owoce, warzywa, ziarna, orzechy, nasiona i nie tylko.

Produkty na oczyszczanie organizmu

Rośliny zawierają celulozę i włókna, które pomagają „zbierać” nadmiar materii w okrężnicy. Regulują również zaparcia i nadreaktywność jelit, jednocześnie wzmacniając pomocne bakterie jako prebiotyk. Upewnij się, że jesz dużo pokarmów bogatych w błonnik, które pomagają w utrzymaniu zdrowej okrężnicy. Mogą być również świetne dla bakterii jelitowych.

 

Soki są popularnymi środkami czyszczącymi jelita. Mieszanki soków zawierają trochę błonnika i składników odżywczych, które korzystnie wpływają na trawienie. Zatrzymują również wodę. Popularne soki w postach sokowych i oczyszczaniu obejmują sok jabłkowy, sok z cytryny i soki warzywne. Jednak niektórzy dietetycy mogą zalecać koktajle zamiast soków dla okrężnicy i ogólnego stanu zdrowia.

 

Ponieważ miąższ i skórki są usuwane podczas wyciskania, soki zawierają mniej błonnika. Błonnik jest świetny dla jelita grubego, a koktajle zawierają dużo więcej błonnika. Nie musisz pościć i pić tylko soków i koktajli, aby uzyskać jakiekolwiek korzyści. Po prostu spróbuj włączyć więcej do swojej diety, na przykład z codziennym sokiem lub koktajlem.

Probiotyki jako sposób na oczyszczanie jelit

Dodanie probiotyków do diety to kolejny sposób na oczyszczenie jelita grubego. Poprawia to również ogólny stan zdrowia na wiele innych sposobów. Możesz uzyskać więcej probiotyków, przyjmując suplementy probiotyczne.

 

Jedz również dużo produktów bogatych w probiotyki, takich jak jogurt, marynaty i inne sfermentowane produkty spożywcze. Probiotyki wprowadzają do jelita dobre bakterie za pomocą błonnika i odpornej skrobi.

Produkty na lepsze trawienie