NAC 500mg 100 kapsułek
NAC 500mg 100 kapsułek

45,00

45,00

NAC 500mg 100 kapsułek

45,00

Chroni mózg przed szkodliwym działaniem używek. Wspomaga detoks zachodzący w wątrobie. Ułatwia oddychanie osobom z POChP.

Kategoria:

NAC 100 kapsułek x 500mg

Suplement diety

NAC (N-acetylocysteina) jest pochodną cysteiny – jednego z aminokwasów, czyli związków budujących białka. NAC jest wysoko przyswajalną formą tego aminokwasu.

Choć wpływ suplementacji NAC na nasz organizm jest badany na wielu płaszczyznach, to do najbardziej powszechnych zastosowań tego związku należą działania antyoksydacyjne i mukolityczne.

NAC stosowana jest przy chorobach dróg oddechowych, takich jak zapalenie płuc, oskrzeli i oskrzelików, POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), mukowiscydoza, jak i innych chorobach dróg oddechowych, którym towarzyszy duża ilość gęstej wydzieliny śluzowej. NAC dzięki swojej budowie ma zdolność rozszczepiania wiązań w cząsteczkach śluzu, a w wyniku tego – rozrzedzania go. Upłynniona wydzielina śluzowa jest łatwiej odkrztuszana przez chorego. Co ważne – NAC nie ma działania przeciwkaszlowego, a więc nie powoduje zalegania rozrzedzonej wydzieliny w drogach oddechowych.

NAC ma również zastosowanie jako podstawowy środek zaradczy w przypadku przedawkowania paracetamolu. Jest ona prekursorem glutationu, który z kolei ma zdolność inaktywacji toksycznych metabolitów tego, jak i innych leków. Glutation to najważniejszy związek odpowiedzialny za detoksykację w naszych organizmach. Dzięki niemu wątroba i nerki chronione są przed poważnym uszkodzeniem, grożącym nawet śmiercią.

Istnieją badania wskazujące na skuteczność stosowania NAC w zapobieganiu nefropatii wywołanej kontrastem, we wspieraniu organizmu w stanach zapalnych, jak i we wspieraniu terapii niektórych chorób psychicznych i uzależnień.

Składniki:

500 mg N-acetylocysteiny, kapsułka celulozowa.
Bez zbędnych dodatków i alergenów.

Zalecany sposób użycia:

1 kapsułka, czyli 500 mg N-acetylocysteiny.
Stosować razem z posiłkiem.
Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji.

Przeciwwskazania:

Ciąża, karmienie piersią, wystąpienie nadwrażliwości. Nie podawać dzieciom.

Sposób przechowywania:

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Zawartość:

100 kapsułek

Producent:

NANGA Przemysław Figura
ul. Blękwit 65D, 77-400 Złotów

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „NAC 500mg 100 kapsułek”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *