Magnez chelat + witamina B6 P-5-P 60 kaps
Magnez chelat + witamina B6 P-5-P 60 kaps

33,00

33,00

Magnez chelat + witamina B6 P-5-P 60 kaps

33,00

Magnez to minerał pełniący wiele ważnych funkcji, m.in. koordynuje pracę mięśni, odpowiada za mineralizację tkanek kostnych i prawidłowy przebieg wielu procesów w organizmie.

Wysokoprzyswajalny diglicynian magnezu + witamina B6 P-5-P 60 kapsułek

– magnez w postaci chelatu
– magnez wspiera pracę układu nerwowego
– magnez bierze udział w pracy mięśni
– B6 bierze udział w syntezie cysteiny
– wspiera układ odpornościowy i nerwowy
– bez sztucznych dodatków i wypełniaczy

Produkt MyVita zawiera chelat w postaci diglicynianu, który zapewnia mocne, trwałe i stabilne wiązanie oraz transport w stanie nienaruszonym aż do jelita cienkiego (nie jest degradowany w kwasie żołądkowym). Małe cząsteczki związku pozwalają na szybkie i łatwe przenikanie przez ścianki jelit i niemal całkowitą wchłanialność do krwiobiegu.

Chelat aminokwasowy magnezu łatwo rozkłada się w układzie krwionośnym na dwa aktywne składniki tworzące związek: glicynę i magnez, a następnie szybko dociera do komórek, w których następuje pełne wykorzystanie ich potencjału prozdrowotnego.

Badania dowodzą, że magnez w formie chelatu wykazuje wyższą biodostępność niż inne jego formy. Chelaty wykazują większą wydajność nawet w przypadku mniejszej zawartości jonów magnezu w porównaniu do innych form.

Produkt uzupełnia witamina B6 w aktywnej koenzymatycznej formie P-5-P (pirydoksal 5-fosforan). Bioaktywna postać P-5-P ma większą wydajność potwierdzoną badaniami, ze wzrostem ogólnej zawartości aktywnej postaci substancji we krwi o blisko 60%, w porównaniu do innych form.

Składniki:

Diglicynian magnezu (chelat aminokwasowy magnezu), L-leucyna 8,5 mg, 5′-fosforan pirydoksalu, hydroksypropylometyloceluloza (otoczka z celulozy roślinnej).

Zawartość w dziennej porcji (3 kapsułki):

Diglicynian magnezu – 1800 mg
– w tym magnez – 200 mg – 53% RWS*
Witamina B6 – 4,2 mg – 300% RWS*

*RWS – Referencyjna wartość spożycia

Sposób użycia:

3 kapsułki dziennie. Popić wodą.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie zaleca się kobietom w ciąży, karmiącym piersią oraz dzieciom. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy styl życia.

Warunki przechowywania:

Przechować w temperaturze pokojowej w suchym i chłodnym miejscu. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent:

Proness

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Magnez chelat + witamina B6 P-5-P 60 kaps”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.