Liść mącznicy 50g
Liść mącznicy 50g

6,00

6,00

Liść mącznicy 50g

6,00

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w leczeniu objawów łagodnych, nawracających infekcji dolnych dróg moczowych takich jak: uczucie pieczenia podczas oddawania moczu i/lub częste oddawanie moczu u kobiet

LIŚĆ MĄCZNICY – UVAE URSI FOLIUM

zioła do zaparzania, 1g/g

Zawartość opakowania:

50g

Skład:

1 g produktu leczniczego zawiera 1 g Arctostaphylos uva-ursi (L.) Spreng, folium (liść mącznicy).

Wskazania do stosowania:

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany  w leczeniu objawów łagodnych, nawracających infekcji dolnych dróg moczowych takich jak: uczucie pieczenia podczas oddawania moczu i/lub częste oddawanie moczu u kobiet, po wykluczeniu poważnych stanów chorobowych przez lekarza.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na liść mącznicy. Choroby nerek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat, ze względu na brak odpowiednich danych. Nie zaleca się  stosowania u mężczyzn z powodu konieczności nadzoru lekarza. Jeśli w czasie stosowania leku pojawią się objawy takie jak: gorączka, ból lub trudności w czasie oddawania moczu, skurcze lub krew w moczu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek może powodować zielono-brązowe zabarwienie moczu. Jeżeli objawy nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują działania niepożądane nieopisane na tym opakowaniu należy skonsultować się z lekarzem.

Interakcje:

Nie odnotowano.

Ciąża i karmienie piersią:

Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży i laktacji nie zostało określone. Należy unikać stosowania podczas ciąży. Ze względu na brak wystarczających danych stosowanie leku podczas laktacji nie jest zalecane. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

Nie badano wpływu leku na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.

Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania:

Doustnie. Kobiety dorosłe i w podeszłym wieku: 1 łyżkę (ok. 2 g) liści mącznicy zalać ¾ szklanki (150 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 15 minut, przecedzić. Pić świeżo przygotowany napar 2-4 razy dziennie.

Maksymalna dawka dobowa leku wynosi 8 g.

Nie zaleca się stosowania u dzieci  i młodzieży poniżej 18 lat.

Nie zaleca się stosowania u mężczyzn.

Czas stosowania:

Nie stosować dłużej niż tydzień (7 dni). Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 4 dni lub stan pacjenta ulega pogorszeniu w trakcie stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie:

Nie odnotowano żadnych przypadków przedawkowania. W razie zastosowania dawki większej niż zalecana i wystąpienia niepokojących objawów, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pominięcie zastosowania leku:

Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W celu uzyskania wyjaśnień co do stosowania produktu leczniczego należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Działania niepożądane:

Mogą wystąpić nudności, wymioty, ból żołądka. Częstotliwość występowania tych objawów niepożądanych nie jest znana.

Zgłaszanie działań niepożądanych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel: + 48 22 49 21 301, Fax: + 48 22 49 21 309), e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Warunki przechowywania:

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30°C, w pomieszczeniach suchych, czystych, chroniąc produkt od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Kategoria dostępności:

Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC.

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca:

ZAKŁAD ZIELARSKI „KAWON-HURT” Nowak Sp.j.

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Liść mącznicy 50g”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *