Liść brzozy 50g
Liść brzozy 50g

Original price was: 5,50zł.Current price is: 3,00zł.

Poprzednia najniższa cena: 3,00.

Original price was: 5,50zł.Current price is: 3,00zł.

Poprzednia najniższa cena: 3,00.

13 w magazynie

Liść brzozy 50g

(1 opinia klienta)

Original price was: 5,50zł.Current price is: 3,00zł.

Poprzednia najniższa cena: 3,00.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany pomocniczo w łagodnych dolegliwościach układu moczowego, jako środek zwiększający ilość wydalanego moczu i poprawiający przepływ w drogach moczowych.

13 w magazynie

Liść brzozy –  Betulae folium

TERMIN WAŻNOŚCI 08.2024

1g/g, zioła do zaparzania

 Zawartość opakowania:

50 g

Skład:

1 g produktu zawiera 1 g liści brzozy (Betula pendula Roth, i/lub Betula pubescens Ehrart, folium).

Wskazania do stosowania:

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany pomocniczo w łagodnych dolegliwościach układu moczowego, jako środek zwiększający ilość wydalanego moczu i poprawiający przepływ w drogach moczowych. Produkt jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na pyłek brzozy lub liście brzozy. Schorzenia, w których wskazane jest przyjmowanie zmniejszonej ilości płynów (np. w ciężkich chorobach serca lub nerek).

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Jeśli objawy nasilą się, nie ustąpią lub towarzyszyć im będą gorączka, bóle i trudności w oddawaniu moczu  lub obecność krwi w moczu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat. Jeżeli objawy nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują działania niepożądane nieopisane na tym opakowaniu należy skonsultować się z lekarzem.

Interakcje:

Nie zgłaszano.

Ciąża i karmienie piersią:

Ze względu na brak wystarczających danych stosowanie leku podczas ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

Brak badań.

Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania:

Dorośli i osoby w podeszłym wieku: 1 łyżkę stołową (3 g)  liści brzozy zalać 1 szklankę (250 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem
15 minut. Odstawić na 10 minut, przecedzić. Pić po szklance naparu 1 – 3 razy dziennie. Maksymalna dawka dobowa wynosi 12 g liści brzozy co odpowiada 4 szklankom naparu.

Czas stosowania:

Lek stosuje się tradycyjnie od 2 do 4 tygodni. Jeśli pomimo stosowania leku objawy utrzymują się, należy skonsultować się z lekarzem lub innym pracownikiem personelu medycznego.

Przedawkowanie:

Nie odnotowano przypadków przedawkowania.

Pominięcie zastosowania leku:

Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.W celu uzyskania wyjaśnień co do stosowania produktu leczniczego należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku mogą wystąpić dolegliwości żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka) oraz reakcje alergiczne (świąd, wysypka, pokrzywka, nieżyt alergiczny nosa). Częstotliwość występowania tych objawów nie jest znana.

Zgłaszanie działań niepożądanych.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel: + 48 22 49 21 301, Fax: + 48 22 49 21 309), e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Warunki przechowywania:

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30°C, w pomieszczeniach suchych, czystych, zabezpieczonych przed szkodnikami, chroniąc produkt od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności.

 Kategoria dostępności:

Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC.

 Podmiot odpowiedzialny i wytwórca:

ZAKŁAD ZIELARSKI „KAWON-HURT” Nowak Sp.J.

1 opinia dla Liść brzozy 50g

  1. Iwona (zweryfikowany)

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *