Kwiatostan lipy fix
Kwiatostan lipy fix

13,00

13,00

Kwiatostan lipy fix

(1 opinia klienta)

13,00

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w celu złagodzenia objawów przeziębienia oraz w łagodnych objawach napięcia nerwowego.

Kwiatostan lipy ekspres  Tiliae flos

 

zioła do zaparzania w saszetkach, 2 g/saszetkę

 

Zawartość opakowania:

30 saszetek po 2 g.

Skład:

1 saszetka (2 g) produktu zawiera 2 g Tilia cordata Miller i/lub Tilia platyphyllos Scop., flos (kwiat lipy).

Wskazania do stosowania:

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w celu złagodzenia objawów przeziębienia oraz w łagodnych objawach napięcia nerwowego.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na kwiat lipy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Stosowanie w celu złagodzenia objawów przeziębienia: Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 4 roku życia. Jeśli w czasie stosowania produktu leczniczego objawy nasilą się lub gdy wystąpią duszność, wysoka gorączka albo ropna plwocina należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Stosowanie w łagodnych objawach napięcia nerwowego: Z powodu braku odpowiednich danych nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Interakcje:

Brak doniesień.

Ciąża i karmienie piersią:

Ze względu na brak wystarczających danych stosowanie produktu  leczniczego w czasie ciąży oraz karmienia piersią nie jest zalecane.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:

Nie badano wpływu produktu leczniczego na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.

Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania:

Młodzież od 12 lat, dorośli, osoby w podeszłym wieku: 1 saszetkę (2 g) kwiatostanu lipy zalać szklanką (200 ml) wrzącej wody. Naparzać pod przykryciem 15 minut. Pić świeżo przygotowany, ciepły napar 2 do 3 razy dziennie.

Dawka dobowa leku:

3-6 g.

Stosowanie u dzieci w celu złagodzenia objawów przeziębienia:

Dzieci od 4 do 12 lat: 1 saszetkę (2 g) kwiatostanu lipy umieścić w termosie i zalać 1½ szklanki (300 ml) wrzącej wody. Naparzać 15 minut. Pić po ¾ szklanki ciepłego naparu 2 do 4 razy dziennie.

Dawka dobowa leku:

2-4 g.

Czas stosowania:

Leczenie objawów przeziębienia: Leczenie należy rozpocząć wraz z pojawieniem się pierwszych objawów przeziębienia. W przypadku nieustąpienia objawów w ciągu tygodnia
(7 dni) od rozpoczęcia stosowania produktu leczniczego należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Leczenie objawów napięcia nerwowego: Jeśli objawy utrzymują się pomimo stosowania produktu leczniczego należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie:

Nie odnotowano przypadków przedawkowania. W razie zastosowania dawki większej niż zalecana i wystąpienia niepokojących objawów, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pominięcie zastosowania leku:

Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W celu uzyskania wyjaśnień co do stosowania produktu leczniczego należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Działania niepożądane:

Nieznane.

Zgłaszanie działań niepożądanych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel: + 48 22 49 21 301, Fax: + 48 22 49 21 309), e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Warunki przechowywania:

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Kategoria dostępności:

Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC.

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca:

ZAKŁAD ZIELARSKI „KAWON-HURT” Nowak Sp.j.

 

1 opinia dla Kwiatostan lipy fix

  1. Anonimowo (zweryfikowany)

    Ok

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może spodoba się również…