Kudzu 500mg - 100 kapsułek
Kudzu 500mg – 100 kapsułek

49,00

49,00

Kudzu 500mg – 100 kapsułek

49,00

Ułatwia odstawienie alkoholu. Dostarcza fitoestrogenów, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie kobiet podczas PMS oraz menopauzy….

Kudzu 100 kapsułek x 500 mg

Suplement diety

Właściwości prozdrowotne:

Uzależnienia
Kudzu cenione jest przede wszystkim za zawartość substancji, które oddziałują na mózg w taki sposób, który pomaga w leczeniu uzależnień, zwłaszcza od alkoholu, a także od nikotyny, amfetaminy i kokainy. Substancje te zaliczane są do izoflawonów. 80% z nich stanowi pueraryna, a pozostałe to daidzeina, daidzyna, genisteina oraz ich pochodne. Istotne jest to, że nie wykazują one działania toksycznego, tak jak leki stosowane w leczeniu uzależnień.

Badania naukowe nad wyciągami z kudzu prowadzone w ostatnich latach wykazały, że zawarte w nich izoflawony hamują rozkład serotoniny i dopaminy – neurotransmitterów, których poziom wzrasta po wypiciu alkoholu lub po zażyciu narkotyku i powoduje odczuwanie przyjemności oraz zmniejszenie stresu, uruchamiając koło uzależnienia. Tabletki z kudzu przyczyniają się więc do zwiększenia poziomu serotoniny i dopaminy w mózgu, a tym samym do poprawy i stabilizacji nastroju, umożliwiając osobie uzależnionej łatwiejszą rezygnację z używki.

Co więcej, izoflawony kudzu wpływają na metabolizm alkoholu w wątrobie poprzez hamowanie aktywności enzymów rozkładających etanol do aldehydu octowego, a dalej do kwasu octowego. Aldehyd octowy jest bardziej toksyczny od etanolu i wywołuje nieprzyjemne objawy zatrucia, takie jak ból głowy, nudności, wymioty i zaczerwienienie twarzy. Spowolnienie metabolizmu alkoholu przez izoflawonoidy obecne w kudzu skutkuje ograniczeniem objawów zatrucia, a także łagodzi tzw. kaca.

Układ krążenia
Daidzeina i pueraryna zawarte w kapsułkach kudzu korzystnie oddziałują na krążenie i pracę układu sercowo-naczyniowego poprzez zapobieganie sklejania się płytek krwi i zmniejszanie lepkości krwi. Pomagają również w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia tętniczego.

Hormony
Izoflawony kudzu zaliczane są do fitohormonów i wykazują działanie podobne do estrogenu. Dzięki temu wyciągi z kudzu łagodzą nieprzyjemne objawy menopauzy i okresu postmenopauzalnego, takie jak uderzenia gorąca, dolegliwości skórne, czy zawroty głowy. Dodatkowo podnoszą nastrój i zwiększają popęd płciowy, a także pozytywnie wpływają na gęstość kości.

Glikemia
Pueraryny obecne w tabletkach kudzu pozytywnie wpływają na kontrolę glikemii. W badaniach na zwierzętach zaobserwowano, że związki te sprzyjają obniżeniu poziomu glukozy we krwi, poprawiają tolerancję tkanek na glukozę, a także zwiększają jej poziom w mięśniach szkieletowych.

Pamięć
Wyciągi z kudzu wykazały działanie ochronne na komórki nerwowe w badaniach z udziałem kobiet w okresie menopauzy oraz w badaniach na zwierzętach. Pueraryny zawarte w kudzu okazały się hamować utratę pamięci związaną z wiekiem i menopauzą.

Zastosowanie:

pomocniczo przy odstawieniu alkoholu, nikotyny oraz substancji psychoaktywnych
w celu złagodzenia objawów zatrucia alkoholowego i kaca
w okresie menopauzy lub w przypadku niedoboru estrogenu
wspomaganie funkcjonowania serca i układu krążenia
wspomaganie metabolizmu węglowodanów

Skład:

1 kapsułka zawiera 500 mg ekstraktu z kudzu, standaryzowanego na 40% izoflawonów*. Bez dodatków! Kapsułka celulozowa.

Opakowanie zawiera 100 kapsułek.

Dawkowanie:

1 kapsułka 3 razy dziennie przed posiłkiem.

Nie przekraczaj zalecanej dziennej porcji. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Numer zgłoszenia GIS: GIS-ŻP-SD-4230-04334/KC/15

Przeciwskazania:

Ciąża, okres karmienia piersią, nadwrażliwość na produkt.

Przechowywanie:

Chroń przed światłem. Przechowuj w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.

Producent:

Nanga – Magiczny Ogród

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kudzu 500mg – 100 kapsułek”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *