Ksylitol fiński cukier brzozowy 500 g
Ksylitol fiński cukier brzozowy 500 g

28,00

28,00

5 w magazynie

Ksylitol fiński cukier brzozowy 500 g

(2 opinie klienta)

28,00

Ksylitol fiński- cukier brzozowy – firmy Nanovital jest to naturalna substancja słodząca, o słodkości zbliżonej do sacharozy. Zdrowsza alternatywa do tradycyjnego cukru. Naturalny słodzik zawiera niemal o połowę mniej kalorii niż jego biały brat – cukier. Dodatkowo ksylitol fiński charakteryzuje się niższym indeksem glikemicznym. Sprawdź właściwości cukru brzozowego poniżej.

5 w magazynie

Ksylitol fiński cukier brzozowy Nanovital 500 g

Ksylitol to organiczny związek chemiczny, pięciowęglowy alkohol polihydroksylowy, nazywany też alkoholem cukrowym. Ksylitol jest białą, krystaliczną substancją, która wygląda i smakuje jak tradycyjny cukier. W naturze występuje m.in. w jagodach, grzybach, kolbach kukurydzy i twardym drewnie. Pozyskany przez naukowców pod koniec XIX wieku. Dużą popularnością zaczął cieszyć się dopiero po 1940 roku.

Jest on praktycznie niezależny od insuliny. Ulega przemianie w organizmie, przy niewielkim jej udziale. Nie fermentuje w przewodzie pokarmowym. Zalecany diabetykom. Jest o przeszło 40% mniej kaloryczny od cukru, a także ma 75% mniej węglowodanów od niego. Bardzo powoli przetwarzany i wchłaniany przez nasz organizm. Prawie 30% ksylitolu zostaje wchłonięta przez wątrobę, pozostała część rozłożona w przewodzie pokarmowym i wydalona.

Ksylitol fiński cukier brzozowy – właściwości zdrowotne
  • – Ksylitol fiński nie wpływa na podniesienie poziomu glukozy we krwi. Dlatego też cukier brzozowy polecany jest osobom chorym na cukrzycę.
  • – Ksylitol fiński zawiera o połowę mniej kalorii niż biały cukier.
  • – Cukier brzozowy obniża łaknienie na słodycze.
  • – Produkt stymuluje wchłanianie wapnia w jelitach.
  • – Zapobiega próchnicy.
  • – Utrzymuje wapniowo-fosforową równowagę w ślinie.
Dlaczego warto wdrożyć ksylitol fiński cukier brzozowy do swojej diety

Ksylitol fiński cukier brzozowy jest zdrowszą alternatywą dla powszechnie nam znanego białego cukru. Na rynku dostępnych jest wiele słodzików i zamienników białego kryształu, jednak ten ma właściwości, które mogą wspomagać pracę organizmu. Jedną z właściwości cukru brzozowego jest walka z patogenami chorobotwórczymi, które wzmacniają się w okresie jesienno-zimowym. Ponieważ ksylitol fiński cukier brzozowy pozytywnie wpływa na mikroflorę jelitową, wspiera również układ immunologiczny. Smak cukru brzozowego nie odbiega znacznie od białego kryształu. Jest to jedyne podobieństwo, które można znaleźć pomiędzy tymi dwoma składnikami.

Regularne stosowanie ksylitolu:
  • – ogranicza rozwój pleśni i drożdżaków w przewodzie pokarmowym
  • – zmniejsza łaknienie cukru
Kraj pochodzenia:

Finlandia

Opakowanie:

Doypack z zamykaną struną 500 g.

Składniki:

100% ksylitol (E967)

Produkt może zawierać śladowe ilości glutenów, orzechów ziemnych i innych orzechów, sezamu, soi oraz mleka, ze względu na konfekcjonowanie w zakładzie, gdzie pakowane są produkty zawierające wspomniane alergeny.

Producent:

NanoVital

2 opinie dla Ksylitol fiński cukier brzozowy 500 g

  1. Jerzy Żebrowski (zweryfikowany)

  2. Jerzy Żebrowski (zweryfikowany)

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *