Jakie zioła stosować na nadciśnienie tętnicze?

Odpowiednio dobrane zioła mogą znacząco wpływać na zdrowie człowieka. Czasami wystarczy wypicie jednego naparu dziennie czy zjedzenie kilku liści odżywczej rośliny, aby znacznie poprawić wyniki badań. Dzisiaj przyjrzymy się ziołom, które warto stosować, chcąc przeciwdziałać nadciśnieniu tętniczemu.

Jak stosować zioła na nadciśnienie tętnicze?

Zanim jednak zaczniemy, warto dowiedzieć się, w jaki sposób stosować zioła na nadciśnienie tętnicze. Niestety nie wystarczy kupić pierwszej, lepszej rośliny i sporadycznie jej zażywać, aby zobaczyć pozytywne efekty. Jeśli chcemy, aby zioła zadziałały zgodnie z przeznaczeniem, należy:

  • wprowadzać zioła do diety tylko po konsultacji z lekarzem – takie rośliny zawierają substancje, które mogą ograniczać lub zwiększać wchłanianie leków; dobry lekarz podpowie nam, po jakie zioła najlepiej sięgnąć;
  • stosować zioła zgodnie ze wskazówkami lekarza lub według informacji znajdujących się na opakowaniu – tylko wtedy będziemy z nich czerpać maksymalne korzyści;
  • dbać o regularne przyjmowanie ziół – jeśli chcemy zobaczyć efekty, należy pamiętać o piciu lub spożywaniu roślin o określonych porach.

Najlepsze zioła na nadciśnienie tętnicze

Istnieje kilka rodzajów ziół, które mogą być stosowane na nadciśnienie tętnicze. Są one w stanie nie tylko wspomóc działanie leków, ale także zahamować rozwój choroby. Aby przyniosły najlepsze możliwe rezultaty, warto przyjmować je pod okiem lekarza. Na nadciśnienie polecamy produkt – herbata ziołowa na nadciśnienie.

Głóg

Kwiaty oraz owoce głogu pozytywnie wpływają na pracę całego układu sercowo-krążeniowego. Obniżają ciśnienie, korzystnie wpływają na przepływ tlenu w sercu, a dodatkowo także regulują poziom cholesterolu. Można je przyjmować w formie herbatek, syropów, kropel i tabletek.

Dzika róża

Dzika róża, podobnie jak głóg, również działa pozytywnie na cały układ krążenia. Dzięki niej możemy poprawić funkcjonowanie naszego serca, a także uzupełnić sobie niedobory witamin. To zioło występuje głównie w postaci herbatek i mieszanek, ale można także je przyjmować jako syrop lub w tabletkach.

Melisa

Choć melisa nie działa bezpośrednio na układ krążeniowy, to ma właściwości uspokajające i moczopędne. Dzięki temu pośrednio wpływa na obniżenie ciśnienia tętniczego i pozwala się uspokoić. Zazwyczaj poleca się picie tego zioła w formie herbatek. Do dyspozycji mamy także nieco mniej popularne tabletki i syropy.

Rumianek

Rumianek, podobnie jak melisa, działa uspokajająco. Pozwala się zrelaksować i wyciszyć, dzięki czemu pozytywnie wpływa na ciśnienie tętnicze. Rozluźnia także naczynia krwionośne i działa moczopędnie, dzięki czemu wspiera pracę układu krążeniowego. Rumianek najlepiej przyjmować w formie herbatek. To zioło możemy również dostać jako tabletki oraz syropy.

Jemioła

Jemioła to zioło, która bardzo dobrze działa na układ krążeniowy, ponieważ usuwa sód z organizmu. Duża podaż tego pierwiastka powoduje u człowieka wzrost ciśnienia tętniczego. Jeśli więc chcemy pozbyć się nadciśnienia, warto do swojej diety włączyć jemiołę w formie naparów, tabletek lub eliksirów.