Jak zmniejszyć mięśniaki wykorzystując naturalne sposoby?

Diagnoza mięśniaka macicy sprawia, że w naszej głowie pojawia się myśl o operacji. Nie zawsze jest ona jednak konieczna, a niewielkie zmiany, które nie powodują żadnych dolegliwości, mogą być z powodzeniem leczone farmakologicznie lub za pomocą domowych sposobów. Jakie zioła warto zastosować, by zmniejszyć dokuczliwe objawy? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Czym są mięśniaki macicy i skąd się biorą?

Mięśniaki macicy są guzami nowotworowymi, które powstają w różnych częściach tego narządu. Zdarza się, że pojawiają się również w jelitach, ale sytuacja ta należy do rzadkości. Są przeważnie wykrywane w trakcie USG, a ich sposób leczenia i rokowania w dużej mierze zależne są od rozmiaru guza.

Wiele kobiet na samą myśl o tym schorzeniu wyobraża sobie operację połączoną z usunięciem całego narządu rodnego. Przeważnie zmiany takie mają jednak charakter łagodnym, a radykalne metody leczenia stosowane są tylko wtedy, gdy guz rozrasta się bardzo szybko, co może sugerować jego złośliwość. Usunięcie całego narządu rodnego wykonywane jest tylko w konieczności, a sytuacja ta nie zdarza się często.

Mięśniaki można podzielić na:

  • podsurowicówkowe i śródścienne,
  • podśluzówkowe,
  • podśluzówkowe uszypułowate.

Mogą one powodować różne objawy i umiejscawiać się w różnych częściach macicy, ale dopiero wizyta u lekarza oraz wykonanie badań obrazowych pozwolą sprawdzić, z czym konkretnie mamy do czynienia.

Musimy wiedzieć, że mięśniaki mają tendencję do samoistnego zmniejszania się po menopauzie. Jeśli zostaną wykryte u kobiet starszych, bardzo często stosuje się strategię polegającą na przeczekaniu i obserwacji. W przypadku kobiet młodych konieczne jest włączenie farmakoterapii, która w połączeniu ze stosowaniem niektórych ziół bardzo często przynosi dobre efekty.

Jakie zioła na mięśniaki macicy warto stosować?

Coraz więcej osób decyduje się na stosowaniu ziół, które mają niwelować objawy ze strony mięśniaków i powodować ich systematyczne zmniejszanie. Jakie zioła na mięśniaki macicy warto wybrać? Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się dostępne w sklepach zielarskich mieszanki.

Dobre efekty osiągniemy, wybierając zioła ojca Klimuszko. Ten słynny uzdrowiciel, zielarz i fizjoterapeuta opracował przeszło 150 mieszanek, wśród których znaleźć można również takie na mięśniaki macicy.

Te wieloskładnikowe preparaty pod żadnym pozorem nie powinny być gotowane, bo wysoka temperatura całkowicie niszczy ich dobroczynne właściwości. Regularne ich stosowanie przynosi dość szybkie efekty w postaci redukcji najbardziej dokuczliwych objawów.

Samo zmniejszanie mięśniaków po ziołach następuje dopiero przy długotrwałym ich stosowaniu, ale bez wątpienia jest to sposób, którego warto spróbować.

W składzie tych naturalnych środków na mięśniaki znaleźć można między innymi:

  • kasztanowiec,
  • rdest ostrogorzki,
  • skrzyp,
  • jemioła,
  • pięciornik kurzy,
  • brzozę,
  • borówkę czernicę.

Bardzo dobre efekty uzyskać można, stosując, zioła ojca Sroki, które są idealnym uzupełnieniem medycyny konwencjonalnej. Takie naturalne mieszanki mają wiele zalet i pozwalają kobietom złagodzić dolegliwości związane z mięśniakami macicy, ale warto pamiętać, by po postawieniu diagnozy stale pozostawać pod kontrolą lekarza.

Szybko powiększające mięśniaki mogą być bowiem złośliwe, a w takiej sytuacji sama medycyna naturalna może nie zapewnić pożądanych efektów. Tylko regularne kontrole i wykonywanie odpowiednich badań sprawią, że będziemy mieć chorobę pod kontrolą i sprawdzimy, jak działają stosowane przez nas preparaty ziołowo.