Rooibos

Rooibos to ciekawa propozycja dla osób na diecie oraz dbających o zdrowy styl życia. Zawiera mnóstwo składników odżywczych witamin i mikroelementów.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

10,00 zł

Więcej informacji

Rooibos to ciekawa propozycja dla osób które nie przepadają za tradycyjnym smakiem herbat zielonych i czarnych. Charakteryzuję się delikatnym, lekko miodowym smakiem oraz ciekawym słomkowym kolorem. Napój przyrządzony z czerwonokrzewu afrykańskiego powszechnie nazywany jest herbatą czerwoną jednak jest to roślina która nie jest spokrewniona z drzewem herbacianym. Wywar z Rooibos zawiera bardzo dużo witaminy C oraz wiele substancji mineralnych i mikroelementów takich jak: wapń, żelazo, cynk, miedź, magnez, potas, mangan, sód i fluor. Herbatka nie zawiera kofeiny dlatego może być spozywana przed snem w dowolnej ilości. Według dostępnej literatury Rooibos wywiera korzystny wpływ na przewód pokarmowy, pomaga zwalczać problemy trawienne oraz dolegliwości żołądkowe.

Polecany dla osób na diecie oraz dbających o zdrowy styl życia. Dzięki małej ilości zawartych kalorii, wspomaga trawienie i ułatwia kuracje odchudzające. Uważa się również iż korzystnie wpływa na układ odpornościowy ponieważ zawiera duże ilości wolnych rodników które skutecznie hamują procesy starzenia się.

Skład: rooibos – 100%.

 Masa netto : 75g