Diatomit naturalny - Ziemia okrzemkowa 250g
Diatomit naturalny – Ziemia okrzemkowa 250g

20,00

20,00

Diatomit naturalny – Ziemia okrzemkowa 250g

(1 opinia klienta)

20,00

Diatomit naturalny – Ziemia okrzemkowa 250g

Diatomit – ziemia okrzemkowa, to bardzo ciekawy surowiec zaliczany do skał organogenicznych, czyli takich, które powstały ze szczątków organicznych lub osadów wytwarzanych przez żywe organizmy na drodze ich procesów fizjologicznych. Diatomit jest zatem skałą osadową złożoną w 80-90% z pancerzyków glonów jednokomórkowych zwanych okrzemkami i w mniejszym stopniu z innych składników mineralnych.

Sposób użycia:

Przez pierwsze kilka dni stosować jedną małą łyżeczkę ziemi okrzemkowej, a potem ilość tę stopniowo zwiększyć do jednej czubatej łyżki. Dokładnie wymieszać z wodą i wypić całość, najlepiej przed pójściem spać lub rano na czczo, 30 minut przed śniadaniem.
Stosować przez minimum 2 miesiące, a po 4-6 miesiącach zrobić przerwę (np. na 1-2 miesiące) i w razie potrzeby wznowić kurację.

Dzieciom od lat 12 podawać maksymalnie 1 łyżeczkę dziennie.
Nie podawać noworodkom i dzieciom do 12 r.ż.

Przy otwieraniu i stosowaniu diatomitu należy uważać, by nie wdychać pyłu.
Wszelkie leki i suplementy należy stosować w odstępie 3 godzin od spożycia ziemi okrzemkowej (przed i po).

Składniki:

Diatomit 100%. Surowiec najwyższej jakości pochodzący z Meksyku.
Ziemia okrzemkowa (diatomit) naturalna, niekalcynowana, spożywcza. Charakteryzuje się wysoką zawartość bezpostaciowej krzemionki, niską tlenków glinu, żelaza i innych metali.

Przechowywać w suchym miejscu, chronić przed wilgocią. Odpowiednio przechowywana ziemia okrzemkowa w zasadzie nie ma terminu ważności.

Produkt nie jest klasyfikowany jako niebezpieczny wg Regulacji EC 1272/2008 i 67/548/EE. Należy jednak zachować ostrożność przy otwieraniu by nie wdychać pyłu ziemi okrzemkowej, ponieważ może prowadzić to do podrażnienia dróg oddechowych. W skrajnych przypadkach długotrwałego narażenia i/lub inhalacji znacznych ilości małych cząsteczek krzemionki krystalicznej (do 10 mikronów) może to prowadzić do zwłóknienia płuc, zwanego krzemicą.
Nie dopuszczać do kontaktu ziemi okrzemkowej z oczami ze względu na właściwości wysuszające diatomitu.

Producent:
Nanga

1 opinia dla Diatomit naturalny – Ziemia okrzemkowa 250g

  1. Iwona (zweryfikowany)

    Polecam sklep. Szybka wysyłka, ładnie zapakowana. Produkt testuje dopiero tydzień, na razie ok.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *