Cynamon cejloński mielony Nanovital 100 g
Cynamon cejloński mielony Nanovital 100 g

10,00

10,00

Cynamon cejloński mielony Nanovital 100 g

10,00

Cynamon cejloński mielony 100 g firmy Nanovital. Surowiec pochodzący z Madagaskaru. Cynamon cejloński pochodzi z drzewa nazwanego cynamonowcem cejlońskim. Produkt posiada wiele cennych właściwości, które warto wykorzystywać zarówno w swojej diecie, jak i w codziennej kosmetyce. Sprawdź właściwości cynamonu cejlońskiego poniżej.

Cynamon cejloński mielony Nanovital 100 g

Cynamon cejloński mielony wykorzystywany jest jako przyprawa i pochodzi z wysuszonej i zmielonej kory cynamonowca cejlońskiego. Oprócz walorów smakowych posiada również wiele właściwości leczniczych. Charakterystyczny jest jego słodki, korzenny zapach i jasno-brązowy kolor. Pierwsze wzmianki na temat cynamonu można znaleźć już w Biblii. Cynamon cejloński był sprowadzony i spożywany w Ziemi Świętej, wspomniany w wielu tekstach z tamtego okresu. Dzisiaj nazywany cynamonem prawdziwym lub meksykańskim charakteryzuje się jasnym kolorem i lekko słodkim smakiem. Cynamon cejloński sprawdzi się jako przyprawa do wypieków, kaw i wina. Cynamon jest również dodawany do licznych kosmetyków, mających na celu pielęgnację skóry. Cynamon cejloński mielony możemy wykorzystywać do produkcji własnych, naturalnych, domowych kosmetyków.

Cynamon cejloński mielony Nanovital 100 g —  nadaje się świetnie jako dodatek do:
  • – kawy i innych napojów typu sok jabłkowy, grzane piwo i/lub wino
  • – śniadań np. omletów czy owsianek
  • – wypieków
  • – smoothie’s
  • – nabiału
  • – gulaszu, baraniny
  • – ryb, szynki
  • – powideł i dżemów
  • – deserów

Cynamon cejloński mielony jest korzystny dla zdrowia, również ze względu na zawartość żelaza, manganu, wapnia, fosforu oraz potasu. W produkcie tym znajdziemy również aldehyd cynamonowy, który wykorzystywany jest powszechnie jaki składnik olejków eterycznych. Aldehyd cynamonowy działa przeciwnowotworowo.

Cynamon cejloński mielony w kulturze chińskiej był uważany za produkt, który zmniejsza wzdęcia, nudności i bolesne menstruacje. Warto wdrożyć cynamon do swojej diety, nie tylko ze względu na wyjątkowy smak, ale również właściwości zdrowotne.

Sposób użycia:

1/2 łyżeczki dziennie do potraw. Cynamon Cejloński można stosować przez cały rok. Oczywiście nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Kraj pochodzenia:

Madagaskar

Zawartość:

Doypack z zamykaną struną 100 g.

Składniki:

100% cynamon cejloński zmielony.

Producent:

NanoVital

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Cynamon cejloński mielony Nanovital 100 g”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.