Zioła ojca Sroki – naturalnie niezawodne

Zioła ojca Sroki to marka sama w sobie, do tego obecna na półkach w naszej zielarni. Jako franciszkanin i niezwykle ceniony zielarz o. Grzegorz Sroka jest autorem wielu unikalnych i skutecznych mieszanek ziołowych. Sprawdźmy co proponuje nam ojciec Sroka na zdrowe serce i spokojny umysł.

Zioła ojca Sroki na problemy sercowe

Cardiobon – suplement diety, który uzupełnia zdrową dietę o składniki wzmacniające pracę serca. Pomaga również w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. Co zawiera?

 • Ekstrakt z kwiatostanu głogu. To, że głóg znakomicie wpływa na pracę serca wiadomo już od stuleci. W medycynie chińskiej głóg stosuje się, bo usprawnia trawienie, poprawia krążenie krwi w naczyniach wieńcowych i obniża cholesterol. Jego kwiaty są bogate w flawonoidy i proantocyjanidyny, sole mineralne, pektyny, witaminę C, kwasy triterpenowe. Dzięki tym związkom głóg ma również znakomite właściwości antyoksydacyjne i broni organizm przed wolnymi rodnikami.
 • Ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego. Jego składniki aktywne to: glikozydy flawonowe, kwercetyna, kemferol, izorhamnetyna, glukoza, proantycyjanidyny oraz substancje charakterystyczne wyłącznie dla miłorzębu japońskiego: ginkgolidy i bilobalidy. Miłorząb japoński to również skuteczny antyoksydant, ale równie skutecznie wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia ukrwienie serca i mózgu. Pomaga tym samym zarówno na serce, jak i pamięć oraz koncentrację.

Podobnie wart uwagi ze względu na działanie korzystne dla serca i naczyń krwionośnych jest Lipobon. Zawiera również ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego. Ponadto w jego składzie znajdziemy ekstrakt z liści karczocha, który zawiera substancje aktywne należące do grupy kwasów dikawoilochinowych (cynaryna) i flawonoidów. Ekstrakt z liści karczocha ma również działanie antyoksydacyjne, ponadto stymuluje wątrobę do produkcji żółci oraz hamuje proces tzw. wątrobowej syntezy cholesterolu, co sprawia że obniża się jego poziom we krwi.

Cardiobonisol – to z kolei krople ziołowe o. Sroki, które w swoim składzie mają zarówno nalewkę z liścia miłorzębu, nalewkę z kwiatu głogu i nalewkę z ziela karczocha. Wszystkie te składniki połączone razem mają za zadanie wspomóc pracę serca, poprawić jego ukrwienie i wydolność.

Zioła ojca Sroki na stres, pamięć i problemy ze snem

Memobon – ziołowy, naturalny suplement, którego zadaniem jest wspomóc pracę naszego mózgu. Memobon usprawnia pamięć i koncentrację oraz wpływa na zmysł równowagi. Co w nim znajdziemy?

 • Ekstrakt z korzenia żeń-szenia. Żeń-szeń to znany od stuleci medycynie naturalnej adaptogen bogaty w ginsenozydy. Jego zadaniem jest wzmocnienie sił witalnych organizmu, poprawienie zdolności zapamiętywania, uczenia się i kondycji fizycznej oraz podnoszenie odporności na stres.
 • Ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego. Ma znane już nam cenne właściwości, które poprawiają ukrwienie mózgu, a co za tym idzie – pamięć, koncentrację, zmysły słuchu i równowagi.

A gdy męczą nas stres i bezsenność, to na pewno przyda się Nerwobon, czyli suplement, który pomaga zapanować nad stresem i zdrowo się wyspać. Co zawiera Nerwobon?

 • Ekstrakt z korzenia kozłka lekarskiego, czyli inaczej mówiąc nasza waleriana. Jego składniki aktywne to m.in. alkaloidy, taniny, estry kwasów organicznych i kwas walerianowy. Waleriana działa uspokajająco, ułatwia zasypianie.
 • Szyszki chmielu, które stosuje się w przypadku napięcia nerwowego, ponieważ znane są ze swojego działania uspokajającego. Substancje aktywne jakie możemy znaleźć w chmielu to olejek eteryczny i metylobutenol.
 • Ekstrakt z ziela męczennicy, jej zdolności do uspokajania i leczenia bezsenności znamy już od XVI w., a pierwsze informacje o jej zastosowaniu pochodzą z Peru. Jest bogata w flawonoidy, alkaloidy, potas i witaminy oraz w olejek eteryczny.

Nerwobonisol – krople ziołowe o działaniu uspokajającym i ułatwiającym zasypianie. To kombinacja kilku skutecznych ziołowych substancji aktywnych, które połączone razem pozwalają cieszyć się spokojem i zdrowym snem.

 • Wyciąg z liścia melisy, który uspokaja w stanach pobudzenia nerwowego i w bezsenności. Swoje właściwości zawdzięcza melisa głównie olejkowi eterycznemu, który zawiera z kolei cytral, linalol i geraniol.
 • Wyciąg z koszyczka rumianku, który zawiera apigeninę – substancję o działaniu uspokajającym i przeciwlękowym.
 • Wyciąg z szyszek chmielu, który jak wiemy działa uspokajająco, pozwala skutecznie wyciszyć się przed snem.
 • Nalewka z ziela serdecznika. Związki odpowiedzialne za jego zdolności lecznicze to alkaloidy (stachydryna) i pochodne aminowe (guanidyny – leonuryna). Tradycyjnie ziele serdecznika stosuje się w nerwicy serca, tachykardii i w stanach lękowych.
 • Nalewka z kwiatostanu głogu, usprawnia pracę serca, poprawiając krążenie krwi w naczyniach, jest również antyoksydantem (neutralizuje wolne rodniki). Ponadto działa uspokajająco, łagodzi objawy lęku i ułatwia zasypianie.
 • Nalewka z korzenia kozłka lekarskiego, składniki aktywne takie jak: walepotriaty i olejek eteryczny powodują obniżenie aktywności ośrodkowego układu nerwowego. Sprawia to, że kozłek (waleriana) uspokaja i wycisza organizm, pomaga zasnąć.

Pamiętajmy, że suplementy diety chociaż są bardzo pomocne w wielu przypadłościach, stanowią jedynie uzupełnienie zdrowej i zbilansowanej diety. A kiedy po nie sięgamy, to niech będą to te z wyższej półki…