Zioła przeciwdepresyjne. DEPRIBON oraz VITALBON

ZIOŁA PRZECIWDEPRESYJNE

Za podstawowy surowiec zielarski stosowany w depresji uważane jest ZIELE DZIURAWCA.

Choć wykorzystywane jest w fitoterapii od wieków, jego przeciwdepresyjne działanie odkryto stosunkowo niedawno. Okazało się, że dziurawiec działa podobnie do syntetycznych leków stosowanych w tej chorobie. Sprawia, że w połączeniach włókien nerwowych zwanych synapsami zwiększa się ilość serotoniny. Serotonina jest neurotransmiterem, który warunkuje dobre przewodnictwo we włóknach nerwowych, a jej brak wywołuje m.in. objawy depresji. Ekstrakt z ziela dziurawca zwiększa w przestrzeni synaptycznej także ilość innych substancji, które uczestniczą w przewodnictwie nerwowym. Ważna do odnotowania jest szczególnie dopamina, która odpowiada m.in. za odczuwanie szczęścia.

Te wyżej wymienione właściwości dziurawca sprawiają, że ziele to znakomicie nadaje się do łagodzenia nastrojów depresyjnych nasilających się zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Poprawia również jakość snu, a także zmniejsza stany lękowe oraz uczucie niepokoju związane z klimakterium.

Dziurawiec szczególnie dobrze nadaje się do łagodzenia objawów, które towarzyszą depresyjnym zaburzeniom nastroju, a lokalizują się w obrębie jelit. Są to wzdęcia, bóle brzucha, naprzemienne zaparcia i biegunki, uczucie pełności. Objawy te przyjmują postać zwaną zespołem jelita drażliwego.

W Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza do suplementacji diety u osób z depresyjnym pogorszeniem nastroju polecany jest preparat DEPRIBON, który oprócz ekstraktu z ziela dziurawca zawiera wyciąg z korzenia żeń-szenia. Niestety nie ma róży bez kolców. Dziurawca nie można stosować w przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych, takich jak warfaryna i inne pochodne kumaryny, indynawiru lub innych leków stosowanych w leczeniu zakażenia HIV, irynotekanu, imatynibu i innych leków stosowanych w leczeniu raka, cyklosporyny, takrolimusu. Osoby stosujące dziurawiec powinny również unikać opalania. Nie należy łączyć go z lekami przeciwdepresyjnymi, które blokują zwrotne wchłanianie serotoniny.

DEPRIBON – na dobry nastrój

W sytuacji, gdy istnieją przeciwwskazania do stosowania preparatów z dziurawcem, do poprawy nastroju polecamy VITALBON. Jego właściwości poprawiające nastrój przypisuje się głównie działaniu ekstraktu z korzenia tarczycy bajkalskiej bogatego w bajkalinę.

VITALBON – hamuje starzenie się organizmu

Poprawa nastroju